Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до прем’єр-міністерки Юлії Свириденко з вимогою терміново розблокувати експорт олійних культур. Це сталося через запровадження 10% мита. Наразі механізм підтвердження походження продукції для звільнення від мита – відсутній.

Про це інформують УНН.

Ситуація є ризикованою для агросектору України та для нашої економіки в цілому. Станом на 5 вересня експорт зупинений повністю. Зі сплатою мита у 10% він можливий. Втім, судна чекають у портах, бо в партіях змішана продукція – і від товаровиробників, і від трейдерів, пояснюється у зверненні ВАР.

Ключова проблема – відсутність механізму документального підтвердження походження продукції. Передбачається, що агровиробники та кооперативи мають бути звільнені від сплати мита, але на практиці це неможливо реалізувати через неврегульованість процедур.

Як наголошують у ВАР, підготовка необхідних нормативних актів для підтвердження власного виробництва при митному оформленні належить до функцій Міністерства фінансів.

“Просимо доручити Мінфіну невідкладно розробити та ухвалити необхідні зміни до нормативно-правових актів із питань митної справи”, – йдеться у листі ВАР.

Представники Ради наголошують, що швидке вирішення проблеми критично необхідне для стабільності українського аграрного експорту та забезпечення валютних надходжень у держбюджет.

2 вересня Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №13157, що передбачає експортне мито у розмірі 10% від вартості насіння сої та ріпаку. Документ також створює Державний фонд підтримки сільськогосподарських виробників.