Професор Каліфорнійського університету Девіс, Алан Беннет, автор винаходу кукуруд­зи, яка може отримувати азот з атмосфери та перетворювати його у прийнятну для себе форму, в інтерв’ю виданню ЗЕРНО розповів, що дивовижний результат (поява азотвідновлювального маїсу) був досягнутий завдяки п’ятнадцятирічній роботі з командою різнопрофільних спеціалістів.

«Мене завжди дивувало, що бобові культури, такі як соєві боби, наприклад, чи то квасоля, горох, вігна, люпин білий, конюшина, люцерна тощо, мають природний механізм відтворення азоту», — заявив науковець.

Кукурудза не потребує синтетичних добрив чи бодай має істотно знижену потребу в них. Висновки довготривалої роботи були опуб­ліковані в виданні PLOS Biology.

«Над цим дослідженням наш університет працює вже впродовж 40 років. Та для мене честь, що саме в моєї команди вийшло вивести потрібну ознаку. Це не везіння в жодному разі – це величезна праця, яка рано чи пізно мала увінчатися успіхом», — зазначив професор.

В ході роботи була отримана кукуруд­за Sierra Mixе, яка здатна отримувати з атмосфери від 28 до 82 % азоту. На певному етапі розвит­ку рослина виділяє на повітряні корінці гелеподібну речовину з високим умістом цукрів, яка є ідеальним середовищем для бактерій, котрі здатні брати азот з середовища та перетворювати його в доступну для рослини форму.

 

 

Пропонуємо:

Фаба восполняет дефицит азота

Революційна азотвідновлювальна кукуруд­за. Вільна від добрив.

Повышение уровня углекислого газа в атмосфере может повысить урожайность пшеницы

Минэнерго выступило с инициативой освободить предприятия на биотопливе от эко-налога