Генсек ООН Антоніу Гутерреш звернувся з пропозицією пом’якшити санкції щодо потрібних світові калійних добрив російського та білоруського виробництва. Нагадав і про справжню зернову блокаду України Москвою. Зниження санкційного тиску на російську сторону пропонується в обмін на розблокування зернового експорту з України, інформує Wall Street Journal.

Вже ведуться переговори з РФ, особисто Гутерріш веде перемовини з Туреччиною та РФ, а також іншими країнами, з метою забезпечити вільний експорт зернових з України та уникнути глобального дефіциту продовольства.

Поки що представництва України та Росії при ООН комантарі не дають, мовчить і посольство Туреччини в США, на прямі запитання ЗМІ не відповідають.

Раніше Всесвітня продовольча програма ООН звернулася до РФ з проханням відкрити заблоковані чорноморські порти України. Є інформація, що від початку повномасштабного вторгнення в українських портах знаходиться близько 90 млн. тонн зерна. З тимчасово окупованих територій України 500 тисяч тонн зерна Росія вивезла до себе, активно присвоює вітчизняну соняшникову олію, десятки тисяч тонн якої вже забрала, є інформація і про розкрадання сотень кілограмів українських овочів та дані про викрадення нашої сільгосптехніки.

 

 

Пропонуємо:

Україна ініціює створення зернового ОПЕК

Німеччина констатує «зернову війну» та попереджає світ

Стало відомо, скільки у травні Україна експортувала зерна

ООН: блокування українських портів загрожує світу глобальною кризою