Виявляється, рентабельність вирощування ріпаку в Україні становить понад 200%, про що agronews.ua з посиланням на аналітика олійного ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Світлану Купрєєву.

Зокрема вона вказала, що торік ціна ріпаку була дуже привабливою, і аналітики навіть припускали, що цією культурою засіяти ще більші площі. Втім вологи в ґрунті на час посівної кампанії було недостатньо, що перешкодило сівбі й отриманню повноцінних сходів. Тому посівні площі під ріпаком було знижено.

Експертка вказала, що багато агрономів все одно ризикують, та сіють у суху землю, адже мають сподівання на осінні дощі. Останніми роками спостерігається високий рівень втрат ріпаку під час зимівлі та навесні. Інколи, в несприятливі роки втрати можуть сягати 16%. Позаяк Купрєєва вважає, що ріпак протягом багатьох років є однією з найпривабливіших сільськогосподарських культур на внутрішньому ринку нашої країни, де має місце і маржа, і попит. До того ж аналітик підкреслила, що за результатами поточного сезону стає зрозуміло, що висока ціна компенсує навіть втрати частини врожаю.

 

 

Пропонуємо:

Вперше в Україні вирішили імпортувати ріпак

Акценти ріпакового асортименту Brevant™ seeds

Лабораторія ДСВ стала офіційною лабораторією якості та сертифікації насіння ріпаку