Українські аграрії посіяли понад 2,5 млн. га ярих культур, або близько 20% від прогнозу, розповів в ефірі телемарафону перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Посадовець наголосив на необхідності розмінування визволених з-під окупації територій, зокрема поля Чернігівщини, Сумщини, частково Харківщини та Київщини. Мінагрополітики розраховує, що і там на 60-70% вдасться виконати весняно-польові роботи.

«Найскладніша ситуація в тимчасово окупованих областях і там, де тривають активні бойові дії: це Луганська, Донецька, Запорізька та Херсонська області. Там наразі прогноз менш позитивний — посів може відбутися за песимістичного сценарію лише на 30–40%», — зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства.

На решті територій нашої країни посівна йде за планом, вказав посадовець. Він порінформував, що аграрії закупили матеріальні ресурси у більшості випадків, а там, де не ідуть бойові дії, де немає мін, аграрії активно працюють на полях.

Висоцький додав, що Мінагро продовжує збирати доні, посіви звіряють в режимі реального часу.

 

 

Пропонуємо:

До України прибуде обладнання для зберігання зерна

Посівна під кулями: аграрії Одещини засіяли ранні ярі культури

Прогонозовані площі ярих культур в Україні на 2 млн. 904 тыс. га менші від минулорічних

Мінагро та Світовий банк: попри війну Україна засіє більшість посівних площ, а люди значно збідніють