Незважаючи на гарний врожай цьогоріч Україні доведеться закуповувати пшеницю, заявив директор ГС «Борошномели України» Родіон Рибчинський. Він вказав, що обсяги експорту зерна за кордон практично не регулюються, і це стало причиною вивозу більшої частини обсягів української пшениці 1-3 сортів.

Рибчинський прогнозує, що вже в січні вітчизняна галузь, пов’язана з переробкою пшениці та борошна, стикнеться з дефіцитом, сировину доведеться імпортувати. Директор ГС «Борошномели України» вказує, що раніше Україна закуповувала пшеницю за кордоном, зокрема в Білорусі. Зараз це стало складніше. Втім, Рибчинський не прогнозує закупки у РФ або Казахстані.

Експерт у сфері аграрного бізнесу, Ярослав Левицький в коментарі журналістам зазначив, що про голод в Україні мова не йде, втім, за такої ситуації йдеться про ціни, які будуть актуальні на ринку, та маржі, яку отримає кожен з учасників зернового ринку.

Левицький також нагадав про відкликання підписів до Меморандуму про обсяг експортованого зерна укладається з 2011 року, коли «Борошномели України», Всеукраїнська асоціація пекарів (ВАП) та «Укрхлібпром» вирішили відкликати підписи під узгодженим 5 липня документом про взаєморозуміння про допустимі обсяги експорту зерна у 2021/2022 МР. Своє рішення вони пояснили тим, що позиції підписантів були проігноровані. Позицію переробників він назвав «нервовою» та нагадав, що в минулому році були конфлікти через менший врожай зерна, на третину, в попередні роки лаялися через стандарти на зерно, адже наші стандарти продовольчої пшениці за якістю відрізнялися. На його переконання, така позиція «виправдана лише наполовину».

 

 

Пропонуємо:

Збільшився експорт зернових і зернобобових

Україна істотно збільшила обсяг експорту зерна

Мінагро розповсюдило дані про експорт зернових

Три галузеві організації хочуть відкликати погодження Меморандуму про експорт зерна