Власники земельних паїв мають сплачувати мінімальний податок у 1,5 тис. грн із кожного гектара, ця норма міститься в «ресурсному» законі, ухваленому у другому читанні та загалом у парламенті, інформує Слово і діло.

Податки доведеться сплачувати та в разі, якщо ділянка розташована в межах міста, якщо розмір цього городу 0,5 га (50 соток), доведеться сплачувати фіксований податок. Навіть якщо людина вирощує на ній продукцію виключно для власного споживання та не продає її на ринку.

Для сільськогосподарських земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів доведеться платити не менше мінімальної суми податку, або приблизно 1,5 тис. грн з кожного гектара. Великим агрохолдингам боятися нема чого: вони не є власниками землі, тож новація влади вдарить по невеликим фермерам та селянам, які мають землю.

Нагадаємо, старт ринку землі відбувся 1 липня 2021 року, до 2024 року купувати арарні угіддя можуть виключно фізичні особи, громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Іноземцям купляти українські землі закон про ринок землі забороняє. Втім, можуть бути прецеденти з покупкою землі через банки. У майбутньому очікується, що питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям буде вирішено на загальнонаціональному референдумі.

На думку експертки із земельного законодавства Програми USAID з аграрного і сільського розвитку Анни Федун, до рішення про продаж своїх аграрних угідь українці прийдуть не раніше 10-20 років. За версією експерта Центру досліджень продовольства і землекористування Романа Нейтера, ТОП-5 українських регіонів з найдорожчою землею виглядає так: Івано-Франківська, Чернівецька, Полтавська, Львівська і Київська області. На публічній кадастровій карті вже можна отримати розгорнуту інформацію про земельні паї.

Нещодавно заступник міністра агрополітики та продовольства Тарас Висоцький розповів про напрямки держпідтримки на 2022 рік. Зокрема оголосив про новий напрям держпідтримки малих фермерів (до 20 га) на купівлю землі.

 

 

Пропонуємо:

На кадастровій карті з’явилися дані про земельні паї

Мінагро оприлюднило нову інформацію щодо земельних угод

Селяни матимуть платити податки за землю: якою буде сума за пай

Вперше у столиці іде робота над проведенням електронних земельних торгів