У 2021 році Міністерство аграрної політики і продовольства України має намір виділити 457 фермерським та сімейним фермерським господарствам, у яких на утриманні знаходиться не менше п’яти голів, фінансову підтримку в розмірі 57,7 млн. грн, передає Інтерфакс-Україна.

Середній розмір виплати на одного одержувача дотації — близько 126 тис. грн. У травні 2021 року уряд вирішив розширити державну підтримку тваринництва та переробки с/г продукції у 2021 році, на ці цілі заплановано 1,15 млрд. грн.

Встановлено граничний обсяг компенсації для племінних тварин: 50,4 тис. грн за корову; 16 тис. грн за свиню; 17,6 тис. грн за вівцематку, барана, козоматку, козла; 160 грн за бджоломатку; 800 грн за бджолопакет. Дотація за сперму тварин — 160-800 грн/доза. Загальний бюджет держпідтримки на 2021 рік у цьому напрямку — 350 млн. грн.

Також можна буде отримати дотації на приріст поголів’я корів власного відтворення в розмірі 30 тис. грн. Компенсація передбачає витрати власника тварини на його вирощування до тих пір, поки корова не може давати молоко. Для цього в бюджеті державної програми та цей рік планується виділити 100 млн. грн.

 

 

Пропонуємо:

Держстат оприлюднив нові дані про поголів’я

Україна скоротила обсяг експорту живих овець і кіз

Держстат запевняє: зарплати аграріїв помітно зросли

В парламенті вирішили допомогти молодим фермерам

Сільгоспвиробники отримають держкомпенсації за ЄСВ