Чорноморськ визначено першим морським портом, з якого повезуть українське зерно на зовнішні ринки. Судна із зерном вийдуть із Одеси та порту «Південний» за кілька днів, повідомив на брифінгу заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

Він вказав, що найближчими добами відомство може працювати над відновленням експорту агропродукції з наших портів, має бути затверджений документ, за яким стануть відомі місця, де збиратимуться суди для формування караванів.

Заступник голови ДП “Адміністрація морських портів України” Дмитро Барінов зазначив, що АМПУ підтримує морпорти у належному стані.

“Адміністрація морських портів України з початку війни тримає порти в задовільному стані, щоб якнайшвидше поновити навантаження суден, коли вирішиться питання розблокування портів. Ми почнемо з порту Чорноморськ. Планується, що перше судно вийде звідти”, — вказав він.

Також Барінов заявив, що в Україні залишалось трохи менше за 20 млн. тонн врожаю 2021 року, адже відвантажували іншими шляхами на експорт.

Втім експорт зерна у разі загроз з боку Росії у Чорному морі буде припинено, про що заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

“Ми підписували угоду з ООН та Туреччиною. Це сторони, які мають гарантувати безпеку. Якщо вони гарантують – воно працює, якщо не гарантують – воно не працює”, – зазначив Кубраков.

Туреччина закликала всі сторони, які підписали угоду про створення коридору для вивезення зерна з України, виконувати документ, про що заявив у понеділок в інтерв’ю каналу TRT президент країни Реджеп Тайіп Ердоган.

“Всі повинні діяти відповідно до взятих на себе зобов’язань, а також – уникати дій, які йдуть урозріз із підписаною угодою”, – сказав він.

Ердоган підкреслив, що пріоритетом країни є забезпечення припинення вогню та побудова миру.

Нагадаємо, минулого тижня у Стамбулі відбулося підписання двох документів щодо створення коридору для вивезення зерна: підписи ставили генсек ООН Антоніу Гутерріш, міністр оборони РФ Сергій Шойгу та міністр оборони Туреччини Хулусі Акар. Другий документ підписали Гутерріш, Акар та український міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

 

 

Пропонуємо:

Зерно: світовий ринок, США, Україна, експорт зростає

РФ має намір навмисно зірвати експорт українського зерна

Туреччина звітує про домовленості щодо зернового експорту з України

До українських портів прибули іноземні судна, щоб вивезти зерно

Українське зерно можуть транспортувати британськими літаками

Перший український корабель із зерном опинився біля берегів Туреччини

Американські конгресмени нагадали про дезінформацію РФ та порушення домовленностей