Популяція мишей у більшості регіонів України знизилася, гризуни суттєво сповільнили розмноження і розселення, повідомляє Держпродспоживслужба у звіті про фітосанітарний стан сільгоспкультур.

Зокрема йдеться, що на посівах сільгоспкультур загибель гризунів через затоплення талими водами становить 7-20% у Волинській та Луганській областях, і до 25-50% у Київській, Миколаївській та Івано-Франківській областях.

За відкритими даними у посівах пшениці озимої заселення мишоподібними гризунами становить 4-29, макс 54%, чисельність оцінюється в 1-3 жилих колонії / га з 1-5 жилими норами. У посівах озимого ріпаку на 10-58% обстежених площ середня чисельність шкідника становила 1-4 колонії /га з 1-7 жилими норами в кожній. В резерваціях, зокрема на багаторічних травах та садах обліковували 2-4, осередково до 5 (Донецька, Закарпатська, Херсонська області) жилих колоній на гектар.

В повідомленні вказано, що в зазначених областях та інших регіонах мають проходити відповідні захисні заходи.

“Варто продовжувати відслідковувати чисельність та шкідливість гризунів і за наявності порогової чисельності (3-5 жилих колоній на гектар) здійснювати винищувальні заходи через внесення в жилі нори родентицидів, дозволених до використання”, – наголошує Держпродспоживслужба.

 

 

Пропонуємо:

Держспоживслужба відзвітувала про озимину

В Україні озимі можуть пошкодити гризуни та льодова корка

Мінагро інформує: посіви озимих атакують мишоподібні гризуни

Для здійснення фітосанітарних процедур в Україні орієнтуються на міжнародний досвід