За мирних часів 24 тис. тонн олії становили добовий обсяг виробництва в Україні. Про це повідомив генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук під час онлайн-конференції «Логістичні питання для українських експортерів».

«Олійна галузь експортоорієнтована, адже внутрішнє споживання становить лише 400 тис. тонн, а 95% виробленої продукції йде на експорт. Раніше вивозили все морським шляхом. На сьогодні задіяні всі можливі авторесурси для доставки харчових вантажів, але цього недостатньо. «Укрзалізниця» робить усе можливе, щоб вивезти українську соняшникову олію, але Європа не готова приймати, в них немає терміналів з потрібними ємностями», — зазначає Степан Капшук.

За його словами, в українських портах знаходяться мільйони тонн перехідних залишків олії. Після нападу росії на Україну переробні заводи зупинились, але невдовзі відновили роботу, і сьогодні працює 6 із них.

«Одна цистерна олії — це $120 тис, що дорівнює вартості 4-5 цистерн зерна.

Якщо брати в стратегічному плані щодо логістики, то сьогодні ми замкнуті, адже, на мою думку, не зможемо перевозити більше 150 тис тонн олії залізничним транспортом. Без відкриття додаткових шляхів ми проблему не розв’яжемо», — резюмував Степан Капшук.

 

 

Пропонуємо:

Україна стала більше експортувати олії

Україна не обмежить агроекспорт – Мінагро

Є потреба: Україна може експортувати до ЄС за спрощеною процедурою

Експерт прогнозує збільшення виробництва олії та зерна