В останні роки почали відновлюватись посівні площі такої культури як горох – доброго попередника для більшості культур, та зокрема для озимої пшениці.

Проте, поки що не всім вдається без проблем одержувати стабільні врожаї, зокрема через невірну стратегію боротьби з бур’янами. Особливістю цієї культури є те, що висівається вона в ранні строки за досить низьких температур, тому сходи її супроводжують холодостійкі види бур’янів, зокрема лобода біла, амброзія полинолиста, плоскуха, та інші. І якщо боротьба із злаковими бур’янами не проблема, то контроль двосім’ядольних має свої особливості. Варіанти для забезпечення чистих від бур’янів посівів гороху має для своїх клієнтів і компанія Agrosfera.

Боротьбу з бур’янами можна починати як до сходів культури, за допомогою ґрунтового гербіциду Рейтар®, так і після їх появи. Проти двосім’ядольних бур’янів у фазі 3-5 листків у культури слід застосувати страховий гербіцид контактної дії Ефес® в нормі 3 л/га, обробка проводиться по бур’янам що мають фазу розвитку сім’ядолі – перша пара справжніх листків. В разі появи злакових бур’янів для їх контролю застосовують гербіцид Стилет® незалежно від розвитку культури в фазу 2-3 листка у бур’янів в нормі 0,8 л/га.

Ще одним варіантом є використання гербіцидів з хімічної групи імідазолінони – Юпітер® та Молтено®, вони знищують як двосім’ядольні так і злакові однорічні бур’яни, крім того добре контролюють багаторічні.

Гербіцид Юпітер® має потужну ґрунтову дію і може бути застосований як до, так і після сходів культури – у фазі 2-3 справжніх листків у культури в нормі 0,5-0,75 л/га. Плануючи застосування гербіциду Юпітер®, слід враховувати можливий вплив на наступні культури.

Гербіцид Молтено® використовується тільки як страховий в нормі 1,0-1,2 л/га, перевагами його є можливість застосування по більш розвиненим бур’янам та менша післядія ніж у гербіциду Юпітер® (на наступний після обробки рік можна висівати соняшник).