У парламенті не розглянули законотворчу ініціативу Олега Тарасова, Івана Чайківського, Петра Юрчишина та групи депутатів, повідомляє AgroPolit.com.

Законопроєкт №3516 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти» ставив на меті запровадити обов’язкове визначення продуктів, виготовлених з молокозамінників та заборонити вживати терміни, які стосуються молока, навіть назв тварин щодо харчів не з молока.

«Поряд з традиційними молочними продуктами на полицях торгових мереж з’явилися дуже схожі з ними продукти, які, однак, не мають відповідної харчової цінності – продукти з невластивими раніше добавками: рослинними (пальмовими) жирами, білками, замінниками лактози, штучними барвниками та іншими інгредієнтами та складниками, що додаються для зменшення собівартості продукції. При цьому такі продукти реалізуються разом зі звичайними молочними продуктами та мають маркетингові назви-запозичення типу: «молочний продукт», «сирний продукт», «сметанка», «сирочок», і при цьому незначно відрізняються за ціною», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Законопроєкт пропонується:

— запроваджується термін «харчові продукти, що імітують молоко і молочні продукти», під яким пропонується розуміти усі харчові продукти, які вироблені з молока або молочної сировини, з повною або частковою заміною складових молока (молочного жиру, молочного білка, лактози), з використанням або без використання харчових добавок, та які можуть сприйматися споживачем як продукти, аналогічні молочним, і вживатися замість таких продуктів.

— встановлюються вимоги до маркування та найменувань та забороняється вживати в найменуваннях назви тварин, як «корова», «коза», «буйволиця», «вівця». А на картинках до товарів, які не з молока забороняє малювати тварин, які дають молоко.

— має бути розміщено текст такого змісту: «Імітаційний продукт. Містить замінники складових молока», розміром шрифту для першого речення не менше 75%, а для другого – 40% від найбільшого напису на упаковці.

— вимоги не поширюються на маркування харчових продуктів, які не є молочним продуктом, та які не можуть сприйматися споживачем як молочні продукти та/або мають усталене використання певних назв при їх маркуванні (зокрема, молочна ковбаса, молочний шоколад, молочне печиво тощо).