Данія підтримала Чорноморську експортну ініціативу та приєдналася до програми “Зерно з України”, з посиланням на повідомлення президента України Володимира Зеленський передають Економічні новини.

“Той факт, що ми досягли значного прогресу в питанні продовольчої безпеки, доводить, що ми можемо досягти прогресу і в інших пунктах нашої Формули миру”, – заявив гарант.

Проходило і обговорення про участь Данії у виконанні пунктів Формули миру, угодою, підтриманою ООН та підписаною в липні між Україною, РФ та Туреччиною з метою розблокування зовнішніх постачань зерна.

Окрім цього глава держави проінформував про бажання Данії взяти шефство над відновленням України, і зокрема, Миколаєва.

“Я вдячний коаліційному уряду Данії за створення окремого фонду для допомоги нашій країні, і одним з ключових напрямків роботи фонду має стати відновлення, – заявив гарант, – “Я вірю, що разом ми зможемо повернути мир і розвиток у Миколаїв та весь регіон”.

Це було проголошено під час візиту Зеленського та прем’єр-міністра Данії Метте Фредеріксен до Миколаєва, коли сторони оглянули зруйновану внаслідок російських атак інфраструктуру і зустрілися з раненими українськими військовослужбовцями, які перебувають на лікуванні в одній з місцевих лікарень.

Раніше, а зокрема 19 січня агентство Reuters повідомило про намір Данії передати Україні 19 155-мм самохідних гаубичних артилерійських систем “Цезар” французького виробництва на прохання Зеленського.

 

 

Пропонуємо:

На сході ЄС зерно з України, що збавляє ціну

Норвегія почала підтримувати український бізнес

КНР виступає за продовження “зернового коридору”

Новий корабель з україньским зерном прямує до Ефіопії

Морський експорт зерна України: стартують нові правила

Ізмаїльський морський порт: скільки оброблено вантажів

Франція: варто продовжити дію Чорноморської зернової ініціативи

Гарант має намір розширити «зернову ініціативу» кількома портами