Україна у рамках гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine запланувала направити близько 60 суден з продовольством країнам, які потребують зерно, заявив у відеозверненні президент України Володимир Зеленський.

«До кінця весни відправимо близько 60 суден з гуманітарним вантажем. Це буквально порятунок від голоду для мільйонів людей. І я вдячний усім нашим партнерам, які долучилися до української ініціативи. Наша держава доволі активно рухається щодо одного з пунктів української формули миру – продовольчої безпеки. І використовує кожен день, аби світ бачив і відчував, що глобальна стабільність можлива лише разом з Україною», – наголосив гарант.

Глава держави вказав, що до порту Одеси зайшло вже третє судно в межах нашої ініціативи Grain from Ukraine – «Зерно з України».

25 тисяч тонн гуманітарної пшениці вже чекають на відправлення до Сомалі, ще один корабель завершує завантаження в порту Чорноморськ, він транспортуватиме зерно до Ефіопії, вантаж – 30 тисяч тонн пшениці. Окрім цього в Ефіопію відправиться перше судно за зазначеною програмою «Зерно з України», проінформував Зеленський.
Він підкреслив, що інша ініціатива України – експортна зернова – дала змогу поставити на продовольчий ринок майже 13 мільйонів тонн вітчизняної агропродукції, іде робота над зростанням обсягів постачання.

Українська зернова ініціатива вже зібрала $150 млн. для допомоги Африці.

 

 

Пропонуємо:

Великобританія допоможе з ініціативою «Зерно з України»

Україна та США планують розширити “зерновий коридор” новими портами

Росія не виходить із «зернової ініціативи», в ООН привітали повернення, Зеленський оголосив безрезультатність