Президент України Володимир Зеленський розраховує на інвестиції з Катару у високі технології, інфраструктуру, фінансовий, енергетичний та аграрний сектори.

Про це гарант розповів у інтерв’ю місцевим ЗМІ, текст якого оприлюднено на сайті глави держави.

«Україна відкрита до залучення іноземних інвестицій, зокрема суверенних та інвестиційних фондів Катару, у такі напрями, як високі технології, інфраструктура, фінансовий, енергетичний та аграрний сектори», — заявив Зеленський.

Він зауважив, що співпраця двох країн в торговельно-економічному напрямку є основою відносин України з Катаром. Зеленський також зазначив, що за результатами 2020 року двосторонній товарообіг становив майже $150 млн, що вдвічі більше, ніж у 2018 році. Зеленський додав, що цьогоріч динаміка товарообігу збільшилася.

Глава держави висловив сподівання, що попри COVID-19 саме у цьому році вдасться провести друге засідання Спільної міжурядової українсько-катарської комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва. Та нагадав про перспективність для інвесторів проєктів з Великого будівництва та аграрної галузі.

«Україна відома своїми багатющими чорноземами по всьому світу. Дві третини нашої території – родючі ґрунти. А це – понад 42 мільйони гектарів землі сільськогосподарського призначення. Тому в аграрному секторі у нас багато напрямків для інвестицій: у тваринництво, переробку сільськогосподарської продукції, логістичну інфраструктуру», — заявив Зеленський.

Він також нагадав, що Україна є потужним постачальником продукції металургійної промисловості й надійним постачальником продукції агросектору та харчової промисловості. Президент заявив, що наша країна готова виступити гарантом світової продовольчої безпеки.

«Українські експортери мають змогу вже зараз впроваджувати необхідні процедури сертифікації, насамперед ідеться про відповідність вимогам халяль», — наголосив Зеленський.

 

 

Пропонуємо:

Зеленский готовит украинцам «Новое село»

Для українського експорту можуть зняти обмеження

Зеленский стимулирует импорт: одобрено снижение НДС на ввоз агропродукции