Президент України Володимир Зеленський заявив, що економіка України перебуває в комі. Про це гарант сказав під час виступу перед студентами із 20 вишів Австралії. Голова держави наголосив також, що після початку повномасштабної російської агресії мільйони українців втратили роботу, інформує poglyad.tv.

«Ми втратили велику кількість робочих місць, мільйони. Для держави, населення якої 40 млн — 12 млн. переміщених осіб, це просто удар по економіці, майже її вбивство. Вона сьогодні перебуває в комі. Ми, не тільки Україна, а й увесь світ, повинні сьогодні зробити все, щоб наша економіка почала дихати», – заявив президент України.

Гарант вказав: щомісячний дефіцит становить $5 млрд.

«Блокування портів росією — це великі втрати для економіки вже не України, а міжнародної економіки. Там зараз щонайменше на $10 млрд. зерна, які повинні повернутись в нашу економіку. А дефіцит щомісячний $5 млрд, це говорить про те, що саме зерно надасть можливість нам прожити 2 місяці. Це для нас дуже важливо. росія це блокує, вона розуміє, що спричинить дефіцит, це може призвести до голоду мільйонів людей. До хаосу в багатьох країнах», – заявив Зеленський.

Він наголосив, що будь-яка торгівля, бізнес, інші форми співпраці з російською стороною сьогодні приносять неймовірну вигоду одним та вірогідну смерть — іншим. Політична, економічна, енергетична чи будь-яка інша доцільність сьогодні дорівнює життю тисяч людей, які гинуть на війні.

 

 

Пропонуємо:

Зеленський вказав на ризик з безпекою експорту

Зеленський поспілкувався з бразильським колегою про експорт зерна

Компенсація втрат війни: Мінекономіки України сподівається на ринок ЄС

Зеленський звернувся до лідерів G7 та закликав подумати про світову продовольчу безпеку

Зеленський подякував Ердогану за підтримку та закликав зупинити спроби РФ продавати крадене зерно