Президент України Володимир Зеленський в ході онлайн-участі в саміті лідерів G7 підкреслив важливість розблокування експорту українського зерна та закликав подумати над дієвими механізмами задля забезпечення продовольчої безпеки у світі, інформує Мінагро.

Зокрема G7 було запропоновано долучитися до роботи над гарантіями безпеки для України. Президент вказав на необхідність посилення санкційного тиску на Росію, зокрема шляхом примусового обмеження ціни російської нафти та висловив сподівання, що Держдепартамент США підтримає рішення щодо визнання РФ державою-спонсором тероризму. Зеленський запропонував створити дієвий глобальний механізм конфіскації заморожених або арештованих російських активів, що має стати одним з найпотужніших інструментів стримування інших потенційних агресорів від нападу на сусідів.

За словами Президента, після закінчення війни Україна матиме значно кращий доступ до глобального ринку у порівнянні з країною-агресором, плюс Україна вже має безмитний доступ до ринків провідних демократичних країн.

Глава держави відзначив важливість післявоєнної відбудови України, що має стати найбільшим економічним проєктом нашого часу, участь у якому значно посилить країни «Групи семи».

У роботі саміту взяли участь: Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден, Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, Президент Французької Республіки Еммануель Макрон, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, Прем’єр-міністр Італії Маріо Драґі, Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та Президент Європейської ради Шарль Мішель.

 

 

Пропонуємо:

США підняли мито на російські санкційні товари

За викрадення українського зерна будуть санкції від G7

Зеленський поспілкувався з бразильським колегою про експорт зерна

Зеленський заявив, що українська економіка перебуває в критичному стані

Міністри аграрної політики країн G7 обговорили ситуацію в Україні та пообіцяли підтримку

У зверненні Зеленський нагадав про активізацію роботи одеського порту та перемовини з Макроном