На минулому тижні на світових ринках продовжується відновлення котирування пшениці. Серед факторів, які впливають на прискорення постачань з США є сильна посуха в КНР та Європі, інформує Barva Invest.

В Чикаго наявне зростання вересневого ф’ючерсу (+0.17 $/бу), європейська пшениця додала 6.5 €/т, чорноморська – 3.25 $/т.

За цінами на вересневі контракти на світових біржах досягли наступних цін:

Чикаго (ZWU2) – 7.70 $/бу,

Euronext (EBMU2) – 321.5 €/т,

Black Sea (BWFU2) – 342.75 $/т.

На внутрішньому ринку (СРТ 11,5%) – 4500-6400 грн/т. Ціни на українську пшеницю залишаються в стабільному діапазоні.

Associated Press інформує, що США мають намір закупити значну партію українського зерна, про що повідомив директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі. Сполучені Штати запланували купівлю ~150 000 тонн зерна.

«Я думаю, що є висока ймовірність того, що ми матимемо оголошення голоду» найближчими тижнями, сказав Бізлі.

На Африканському Розі намагаються розв’язати питання з ціноутворенням на продовольство та паливо, що пов’язано з українсько-російською війною.

Бізлі повідомив, що з України вже надходить 23 000 тонн зерна, і цього має вистачити для задоволення потреб 1,5 млн людей на місяць. До Джибуті 26-27 серпня транспортують пшеницю сухопутним транспортом до північної Ефіопії.

Регіони, які потребують їжі:

Амхара

Афар

Тиграй

Попри те, що зерно залишає Україну і зростає надія щодо стабілізації глобальних ринків, найбільш уразливі верстви населення світу чекають тривале та важке відновлення, сказав директор Всесвітньої продовольчої програми.

«Навіть якщо ця посуха закінчиться, ми будемо говорити про глобальну продовольчу кризу принаймні ще на 12 місяців», — сказав Бізлі.

Зовнішні постачання української зернової продукції за майже півріччя сягнув близько 10 млн. тонн. Кукурудза – головна зернова номенклатура, повідомляє Мінагро. Експортовано 3,849 млн. тонн кукурудзи. До прикладу, торік вона також домінувала в розрізі цього періоду, її експортна частка була найбільшою з-поміж інших агрокультур — 10 млн. тонн, це на 37% більше, ніж у 2022 р.

«Другу позицію за обсягом у цей самий період займає насіння соняшнику — 1,357 млн т. Це аж на 99,4% більше, ніж у 2021 році», — зазначають у відомстві.

Україна відправила 935,7 тис. тонн за цей час на 48% менше, ніж торік. Пшениці було відвантажено за п’ять місяців 636,14 тис. тонн. Це лише 16% від тогорічного обсягу, який становив 3,8 млн. тонн.

Подібна ситуація і з ячменем, за 5 місяців поточного року його відвантажили 239,113 т, що складає 17% від тогорічного експорту. Натомість експорт соєвих бобів цьогоріч за вказаний період експортовано більше: 372,659 тис. т проти 301 тис. торік.

 

 

Пропонуємо:

До Ефіопії доставлено українське зерно

До семи країн прямують 12 суден з українським зерном

З Чорноморська повезуть першу партію українського зерна

«Зерновий коридор» запрацював, вивезено 720 тис. тонн зерна

Зернова логістика зробила збільшення показників вантажоперевезень УЗ