Рівень готовності до збирання кукурудзи і сої на лінійках в ТОВ «Наташа-Агро» (Нова Басань, Чернігівська область)

Кукурудза

 

На лінійці кукурудзи було висіяно біля 100 гібридів.  В цьому році, якщо врахувати кількість накопичених позитивних температур та прогноз погоди, ми очікуємо затримки із збиранням пізніх культур приблизно на тиждень. Цей висновок підтверджує стан рослин кукурудзи. На дату зйомки жодний гібрид не був готовий до збирання.

 

Загальний вигляд лінійки


Стан міжрядь


Хвощ польовий – проблемний вид

Гібрид SY Skopius

Гібрид P9234

Гібрид P9241

Гібрид DKS3969

Гібрид P9127

Гібрид SY _Torino

Гібрид Kavalier

 

Гібрид LG31.388

Гібрид P9074

Гібрид Fsteroid

Гібрид DKS 3730

Соя

Лінійка сої ще не стала яскраво різнобарвною, якою ми звикли бачити на цей час, тому що серед сортів жоден не готовий до збирання.
В цих умовах безумовно буде проводитись десикація посіву. Погодні умови цього року сприяли потужному вегетативному росту сої. Рослини високі і в деяких сортів вони полягли, що безумовно ускладнить збирання. Існує висока імовірність, що пізньостиглі сорти в цьому році не встигнуть достигнути і ми можемо навіть при десикації не отримати якісного зерна. На сьогодні, оцінюючі кількість бобиків, які сформувалися на рослинах, ми очікуємо високий рівень урожайності.

За загальним фото можна оцінити стан розвитку рослин різних сортів і загальний вигляд посівів. Кількість бобиків та їх розташування на рослині можна оцінити по трьом фото, на яких показана нижня, середня і верхня частини рослини. Пропонуємо звернути увагу на висоту прикріплення бобів. В цьому році вона вища ніж у минулі роки. На території господарства були приморозки, пізньостиглі сорти їх витримали і практично рослини не постраждали, а у більш скоростиглих сортів постраждали верхні листки. Це добре видно на фото.

Соя

Лінійка сої станом на 17.09.20021р

Загальний вигляд лінійки сортів сої

Suedina

Bruton

Sirelia

Dundas

OACCarman

Shuyenn

Strive

SB2020-04

SB2020-01

 

Madoc

PR2006

Astor

OAC 19-38C

Furio

Saska

Prosper

OAC 17-41C

OAC 15-11C

Furio

Hanna

UKOAC 1506

Kofu

Asuka

 

 

«Полігон» орієнтований на оцінку і визначення найбільш продуктивних сортів і гібридів основних сільськогосподарських культур. В минулому році в господарстві був закладений дослід з різними варіантами обробітку грунту під сою і кукурудзу. На фото ми представляємо різницю в стані і розвитку рослин сої по оранці і No-till. На сьогодні очевидним є, що за сівби у необроблений грунт рослини відстають в перший період вегетації, але в другій половині літа вони більш активно і довше вегетують ніж на фоні оранки. Ця різниця в часі вегетації часто визначає, що культури формують на фоні No-till більш високий урожай ніж на полях, де проводилася оранка.

Заключне слово в оцінці сортів сої, гібридів кукурудзи та ефективності систем обробітку грунту належить комбайну. З результатами збирання ми детально познайомимо наших читачів у наступних випусках.