Художника-регіоналіста Ґранта Вуда чудово знають по картині “Американська готика”, яка активно народжує численні пародії навіть у наші дні. Чому так сталося?

Діта фон Тіз зпародіювала картину Гранта Вуда «Американська готика».

 

 

«Гумовий штамп «Американська готика» (туш на папері) Дейва Моріса.

У 1930 році нікому не відомий Грант Вуд, приїхав на дрібну провінційну виставку, де і примітив звичайнісінький сільський будинок з готичним вікном. Він і надихнув художника на створення картини. Тут можна замислитися і про готику як стиль: життя та світогляду.

 

 

Мало хто знає, що головні герої на полотні не чоловік з дружиною, а батько з донькою. Вікно у стилі “теслярської готики” на другому поверсі закрите завісою, можливо на честь трауру. Так виглядало чимало будинків за межею міста. Втім обраний сюжет змушує замислитись, а когось і відрефлексувати.

«Американський готичний сарай», розташований на сході від Сідар-Рапідс, штат Айова. Фото Back Road Bound.

 

Ще менше людей знають, що моделі на картині – Нен Вуд, сестра художника, та Байрон Маккібі, його сімейний дантист. Робота була представлена на конкурсі в Чиказькому Інституті Мистецтв, який Вуд виграв та отримав за неї 300 доларів: на той час це була серйозна сума. Втім картина, яку придбав Чиказький Інститут Мистецтв, і де вона зберігається і донині, забезпечила Вуду безсмертя.

Хоча спочатку, після появи репродукції в газеті, її відверто не сприйняли: жителі Айови були упевнені, що Вуд зробив на них карикатуру, прості люди були розгнівані настільки, що одна фермерка навіть погрожувала відкусити Вуду вухо.

 

 

«Інтерпретація американської готики» (фарба, введена в бульбашкову плівку) Бредлі Харта.

Сестрі митця теж не було приємно, що люди бачили на картині подружжя, всупереч сюжету, і вона просто втомилася усім пояснювати. До того ж її “чоловік” на картині був чи не вдвічі старший.

Частина серії під назвою «Лего». Робота Марко Содано.

 

Beavis & Butt-Head – офіційно ліцензована знімна наклейка Paramount

 

 

«Боже, благослови Америку» — мандрівна скульптура Сьюарда Джонсона.

“Американська готика” досі викликає жвавий інтерес та народжує багато мемів. Окрім них є мандрівна скульптура Сьюарда Джонсона “Боже, благослови Америку”, створена за мотивами полотна Гранта Вуда. Скульптура була в штаті Айова, її демонстрували на місцевому ярмарку. Вона розташована у 300 кварталі на Мейн-стріт у Анамозі, штат Айова, де народилися та виросли Ґрант Вуд та його видатна сестра, і де вони обидва поховані, на кладовищі Ріверсайд.

 

 

Пропонуємо:

Художник, якого надихало агро: ван Гог (КАРТИНИ)

Ґрант Вуд: регіоналіст, або сільське життя поза «готикою»

Нейромережа намалювала ексклюзивні арти для видання (КАРТИНИ)