Байками про вивезення наших чорноземів німцями під час Другої світової війни ряснів свого часу інфопростір. Ані публічне заперечення цих буцімто фактів відомими істориками, ані повний брак доказів такого злочину не впливав на мітотворців. Міт підживлювали історики-аматори, та й люд, що не мав стосунку до історичної науки, охоче транслював цю придумку.

Хай там як, а наш чорнозем – це справді цінний український актив, який у поєднанні з нашою природною кмітливістю та працьовитістю дає змогу Україні підтримувати славу хлібного кошика Європи. Й ось під час уже нинішньої війни з’явилися повідомлення про крадіжки українського чорнозему.

Справа була на Буковині. На терені дослідного господарства троє чоловіків екскаватором незаконно знімали поверхневий шар ґрунту й двома вантажівками вивозили його. Злочинцями виявилися троє мешканців Чернівецького району у віці від 35 до 45 років. Отже, кому війна, а кому…

У порушників вилучили спецтехніку, а також незаконно видобутий ґрунт. Зразки вилученого чорнозему правоохоронці спрямували на експертизу та підготували клопотання суду про накладення арешту на вилучене майно. Кримінальне провадження відкрите за ч. 1 ст. 239-1 (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом земель). Скоєне тягне на 3 роки обмеження волі.

Чорноземи ваблять не лише дрібних шахрайчуків, а й більших злочинців, та й російських терористів (запоребрикову армію інак і не назвеш). Пропонують аграріям на окупованих територіях грабіжницькі схеми, неоднораз бувають послані за маршрутом російського воєнного корабля, та бач, все одно гнуть своє. Однак прийде час, коли всі зазіханці на наші найродючіші в світі землі дістануть належну відплату. Катюзі – по заслузі!

 

 

Пропонуємо:

Триматися коріння: прислів’я про нашу землю (БЛОГ)

Законом врегульовано порядок оренди землі у воєнний час

Скільки української землі досі орендують власники з РФ: цифри

Мінагро допоможе підприємствам з передачею землі для релокації бізнесу