Задля зміцнення та відновлення жіночого фермерства за умов повномасштабної війни, яку росія розв’язала проти України, міжнародна сільськогосподарська науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience оголосила про проведення освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA-2022. Програма сприятиме розвитку антикризових навичок в учасниць і надасть їм можливість виграти гранти на загальну суму понад 2,5 млн грн для відновлення бізнесу та соціальної підтримки своїх громад.

«TalentA-2022. Антикрихкість» є продовженням програми, яку Corteva реалізувала в Україні в 2020 й 2021 рр., та за умов війни є одним із соціальних проєктів, що підтримуються компанією заради наближення Перемоги України. Corteva – одна з небагатьох міжнародних компаній-виробників насіння та засобів захисту рослин, яка категорично залишила російський ринок і голосно засудила війну, висловлюючи солідарність із народом України. Компанія впроваджує низку ініціатив для допомоги постраждалим українцям і відновлення фермерства, зокрема, через освітньо-грантову програму TalentA.

Курс «TalentA-2022. Антикрихкість» має на меті допомогти жінкам, які задіяні в  сільськогосподарському виробництві, впоратись із наслідками трагічних подій, що відбуваються на території України: відновити й забезпечити життєздатність бізнесу, адаптуватися до нових реалій, управляти кризою і відтак знизити ризики для продовольчої безпеки в громадах.

Своїм досвідом з учасницями ділитимуться відомі експерти викладацької та бізнес-спільноти, а також фахівці Corteva Agriscience, які володіють передовими знаннями, нагромадженими лідером сільського господарства за довгу історію роботи в понад 140 країнах світу.

До участі в програмі 2022 р. з поглибленим рівнем антикризового навчання запрошені учасниці TalentA минулих сезонів, які дістали базові знання курсу та забезпечили розвиток власного бізнесу. Так, загалом учасницями «TalentA-2022. Антикрихкість» стали 45 жінок-фермерок віком від 23 до 70 років з 18 областей України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької. Учасниці працюють у різних сферах сільського господарства – опікуються вирощуванням зернових і бобових, овочівництвом, тваринництвом, птахівництвом, бджільництвом, садівництвом, ягідництвом, квітництвом.

У жовтні учасниці TalentA-2022 візьмуть участь в грантовій частині програми та позмагаються за гранти від компанії Corteva Agriscience на підтримку життєздатності власного бізнесу та соціальної допомоги громадам. Щоб підтримати розвиток жіночого фермерства за умов війни задля наближення Перемоги, Corteva Agriscience ухвалила рішення про збільшення грантового фонду програми TalentA – в 2022 р. він становить понад 2,5 млн грн і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться 17 жовтня з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.

«В ці надскладні для всіх нас часи Corteva виразно демонструє свою підтримку народу України. Від початку цієї трагічної війни ми вжили всіх можливих заходів для захисту наших колег, клієнтів та партнерів, і свідомо залишили російський ринок, спрямувавши фінансування на допомогу українцям. Захист і надання можливостей для реалізації потенціалу жінок-фермерок завжди вважалися нами дуже важливими для збереження соціального балансу та продовольчої безпеки громад. І тепер, коли війна робить малий бізнес уразливим, ми вважаємо за потрібне підтримати жінок, які працюють у сільській місцевості, виробляють продукти харчування й створюють робочі місця, сприяючи розвитку економіки та наближаючи тим самим нашу Перемогу», – говорить Анна Бабіч, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради Програми TalentA в Україні.

«Нині, коли кожен робить свій внесок у наближення перемоги, завдання мінімум для малого бізнесу – вижити, втриматися. Саме тому основна частина навчального хабу програми TalentA-2022 присвячена розвитку навичок управління бізнесом у кризових ситуаціях. Важливо, що більшість учасниць зможе одразу втілити одержані навички через реалізацію грантових проєктів завдяки фінансуванню компанії Corteva Agriscience. Її прагнення підтримати фермерів в усі доступні способи є прикладом відповідальної поведінки великого бізнесу, для якого етичність і принципи важливі у будь-якій ситуації», – зазначає Тетяна Лебухорська, старша менторка програми TalentA та голова громадської організації «Буковинська агенція регіонального розвитку», яка є організаційним партнером програми в 2022 р.

Ознайомитися з перебігом програми TalentA-2022 можна за посиланням та в соціальних мережах.

Нагадаємо, що переможницями TalentA минулих років стали девʼять учасниць із семи регіонів України, які представили вісім мікропроєктів у різних напрямах сільського господарства – від тваринництва до садівництва, які сприяють підтримці продовольчої безпеки їхніх громад.

Про програму TalentA

TalentA – інноваційна освітньо-грантова програма для розвитку та підтримки талановитих сільських жінок-фермерок і поліпшення продовольчої безпеки їхніх громад. Ініційована компанією Corteva Agriscience в 2019 р. разом із Федерацією асоціацій сільських жінок Іспанії (FADEMUR) в Іспанії, програма нині успішно реалізується також в Україні, Португалії, Румунії, Польщі, Угорщині та Аргентині. Для отримання додаткової інформації відвідайте сайт www.talenta.org.ua, а також стежте за перебігом Програми TalentA у Facebook.

Ініціатор та координатор програми TalentA:

Міжнародна сільськогосподарська науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience

Організаційний партнер програми TalentA:

Громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку».

 

 

Пропонуємо:

Corteva Agriscience: «Тільки з Україною!»

Corteva підтримує постраждалі від війни громади України

Продажі засобів захисту рослин Corteva в Україні зросли на 29%

Corteva Agriscience збільшила експорт насіння кукурудзи з України до ЄС

Освітні програми допомагають фермеркам поліпшити виробництво продуктів харчування

Українські фермерки навчилися антикризовому управлінню на курсі програми TalentA-2022 від Сorteva Agriscience

Сorteva Agriscience виділила майже 2 800 000 грн на відновлення жіночого фермерства в Україні в рамках програми TalentA-2022