З 10 млн. га на балансі нашої держави залишилося лише 750 тис. га землі, в Мінагро планують відновити по них всі документи, які впродовж 30 років були знищені (мета: приватизація або продаж). Згодом відомство може здавати цей ресурс в оренду, розповів міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі програми «Ток-шоу №1» на телеканалі «Україна 24».

Як вказав представник відомства, землі зараз на акті постійного користування – Академії аграрних наук, Міноборони, Пенітенціарної служби, Міністерства освіти, відомчих державних підприємств.

«Сьогодні ми відновлюємо всі правовстановлюючі документи», — заявив Лещенко.

Він уточнив, що по відновленні документів держземлі мають намір передати у земельний банк України.

«Ми в законі прописали, що держава має право викуповувати землі. І ми хочемо ці 750 тис. га землі здавати через прозорі аукціони в оренду, а на акумульовані кошти викуповувати землю у тих громадян, які хочуть відчужувати», – повідомив Лещенко.

Вищенаведені 750 тис. га земель будуть в національному фонді для наукових досліджень, забезпечення реалізації національних програм тощо. Раніше, за словами міністра, у держвласності було 10 млн. га земель, з яких 5 млн. виведено в приватну власність, а 8 млн. га станом на 2021 рік перебувають поза зоною оподаткування.

 

 

Пропонуємо:

Лещенко прогнозує зростання ціни землі

Фермерам допомагатимуть в купівлі землі

Правительство затруднило украинцам покупку земли

ProZorro: в електронній системі будуть перші земельні аукціони

Лещенко анонсував укладання Меморандуму з учасниками зернового ринку

Лещенко: с 1991 года площадь сельхозземель в госсобственности сократилась вдвое