На заключному засіданні Комісії Мінекономіки із розгляду заявок господарств на відшкодування вартості племінних ресурсів, на племінних коров (у тому числі на телиці та нетелі), усього нараховано на 12,5 тисяч тварин.

Вітчизняні тваринники звернулися до прем’єра з проханням зберегти продовольчу безпеку країни, повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока.

«Цьогоріч українські молочні господарства здійснили суттєве оновлення генетичного фонду, а програма держвідшкодування вартості генетичних ресурсів вкотре довела свою актуальність», — заявила віцепрезидент АВМ Ганна Лавренюк.

Втім, ресурсів не вистачає, у фонді на відшкодування вартості племінних ресурсів передбачено 300 млн. грн, а нарахувань потрібно на 382,3 млн. грн.

Господарства в реєстрі отримувачів відшкодування за тварин чи сперму мають отримати орієнтовно 77% від очікуваної суми відшкодування.

Лавренюк повідомила також, що через технічні помилки та недосконалість системи кільком господарствам відмовлено у внесенні до реєстру отримувачів дотації.

5 листопада ВРУ проголосувала за законопроєкт №3295 «Про внесення змін до ЗУ про державну підтримку сільського господарства України», за яким почне працювати електронна система Державний аграрний реєстр (ДАР), що буде інтегрована з усіма кадастрами, реєстрами, ДПС, ССУ тощо.

«Через ДАР господарство зможе подаватися на чинні програми держпідтримки онлайн, а система автоматично перевірятиме відповідність заявки та доданих документів критеріям — неможливо буде подати не ту заявку чи не додати в пакет необхідну довідку, виключається суб’єктивний людський фактор і технічні затримки пошти», — резюмує віцепрезидент АВМ.

 

 

Пропонуємо:

Невероятно, но факт: численность коров выросла

На кожну корову можна отримати п’ять тисяч гривень

Лапа розповів, як спростити реєстрацію сільгосптехніки