У 2021 році обсяг світового ринку с/г роботів оцінювався у $7,57 млрд, очікується, що до 2030 року він досягне $35,93 млрд.

Разом зі зменшенням людських зусиль та витрат виробництва роботи допомагають заощадити час, підвищити якість врожаю, а також підвищити врожайність. Агріботи використовуються для виконання різноманітних операцій, таких як аналіз ґрунту, боротьба з бур’янами, збір фруктів, посадка насіння, збирання врожаю, сортування насіння, польове землеробство, молочне скотарство та інші. Глобальний ринок сільськогосподарських роботів зафіксував значний дохід у 2021 році та, ймовірно, прогнозує значне зростання до 2030 року.

Глобальний ринок сільськогосподарських роботів зростає завдяки технологічним досягненням у таких сферах, як IoT (інтернет речей), робототехніка та штучний інтелект. Крім того, фермери переходять на сталий розвиток сільськогосподарських угідь, щоб задовольнити попит на продовольство зростаючого населення. Крім того, очікується, що такі фактори, як мінімізація праці, підвищення ефективності, а також покращення якості та кількості врожаю, сприятимуть зростанню ринку сільськогосподарських роботів у майбутньому.

Однак очікується, що такі фактори, як висока вартість установки сільськогосподарських роботів, відсутність підключення до Інтернету у віддалених районах, недостатня обізнаність серед фермерів та некомпетентність роботів відповідати навичкам людини перешкоджатимуть зростанню ринку сільськогосподарських роботів.

Залежно від типу ринок поділяється на безпілотні трактори, БПЛА, доїльні роботи, автоматизовані роботи для збирання врожаю та інші типи. Залежно від застосування ринок сегментується на управління молочним виробництвом, управління зрошенням, управління збором урожаю, управління ґрунтом, управління запасами та інші. За компонентами ринок поділяється на програмне забезпечення, апаратне забезпечення та послуги. Базується на типі сільського господарства в закритих приміщеннях і на відкритому повітрі. За кінцевим використанням ринок поділяється на польові культури, фрукти та овочі, худобу та інші. Географічна розбивка та аналіз кожного зі згаданих раніше сегментів включають такі регіони, як Північна Америка, Європа, Азійсько-тихоокеанський регіон та RoW (Rest of the World).

Очікується, що Північна Америка домінуватиме на світовому ринку сільськогосподарських роботів, маючи найбільшу частку ринку завдяки ширшому впровадженню передових технологій, збільшенню науково-дослідної діяльності та високому наявному доходу на душу населення.

Азійсько-тихоокеанський регіон значною мірою представляє країни з економікою, що розвивається, і, як очікується, зростатиме зі значним збільшенням частки ринку завдяки зростанню урядових ініціатив щодо впровадження сучасних технологій, підвищенню обізнаності серед фермерів та збільшенню державних субсидій для просування передових сільськогосподарських технологій.

Глобальний ринок сільськогосподарських роботів є фрагментованим і конкурентним за своєю природою, також складається з різних гравців ринку. Деякі з основних гравців ринку включають, зокрема, Agrobot, Blue River Technology, AGCO Corporation, Naïo Technologies, Deere & Company, Agribotix LLC, Lely Industries, Trimble, Precision Hawk, Harvest Automation, AG Eagle LLC та IBM.

 

*за інформацією з відкритих джерел

 

 

Пропонуємо:

Що стримує сільськогосподарську робототехніку?

В Китаї значно збільшиться кількість повністю роботизованих ферм

Solinftec представив нового робота для точного внесення пестицидів

Футуристичне видовище в Ізраїлі: аероботи збирають фрукти (ВІДЕО)

Люди не потрібні: новий крок до роботизації збирання ягід та фруктів (ФОТО)