У січні п.р частка перевезень зерна в експортному сполученні у напрямку портів зросла до 92%, повідомили під час онлайн-наради представників АТ «Укрзалізниця», інформує Ukragroconsult.
Заступник директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи товариства Валерій Ткачов заявив, що впродовж 20 діб залізницею транспортовано 2 млн 255 тис. тонн збіжжя (+11,3% до цифр грудня-2024).
На зовнішні ринки залізницею відправлено 1 млн 964 тис. тонн зернових. З цього обсягу 1 млн 813 тис. тонн перевезено у напрямку портів. Частка перевезень сягнула 92%. Через західні прикордонні переходи передано лише 8%, або 151 тис. тонн.
Обсяг навантаження за 20 діб січня становив 1 млн 831 тис. тонн зернових. Це на 3,4% більше, ніж у грудні 2024 року. Середньодобовий показник навантаження становив майже 92 тис. тонн.
Минулоріч українські аграрії зібрали 54,7 млн тонн зернових (-8,5% до показника 2023 року). Врожай кукурудзи скоротився до 25,8 млн тонн (-19,4%). Пшениці зібрали 21,8 млн тонн (-2%), а врожай ячменю зріс до 5,3 млн тонн (+0,7%).
Станом на січень 2025 року на зовнішні ринки відправлено:
69% ячменю, призначеного для експорту,
63% пшениці,
48% кукурудзи.
Пропонуємо:
Виробництво продукції додало в ціні
Китай зосередиться на імпорті українських зернових
Розпочався новий прийом заявок на компенсацію вартості розмінування агроземель
