У той час, коли фермери повірили в державну програму сімейних фермерських господарств, вклали свої кошти в справу, зробили необхідні документи, та захотіли вийти з тіні і сплачувати податки, знаходяться зернотрейдери, які заважають виробникам нормально працювати. За інсайдерською інформацією, окремі керівники елеваторів просто не бажають мати справу з невеликими виробниками.

В одному з випадків фермеру, який повіз певну кількість соняшника, просто відмовили, без адекватних причин. З документами та якістю все було нормально. В другому випадку — схожа історія: люди повезли 10 тонн соняшника, всі необхідні папери були на руках, експертиза, все, що потрібно. Втім, оскільки по документах у аграрія було близько 7 га землі, йому сказали, буцімто такої кількості продукції у нього бути не може. Хоча якщо соняшник може давати по 3-3,5 тони з гектара, то привезли й не так багато.

“Все залежить від особистих якостей окремих керівників елеваторів. Нерідко вони просто не хочуть мати справу з дрібними виробниками, оскільки просто менше зароблять. Відповідно фермери, які не дуже знаються на всіх нюансах, будуть засмучені, та просто не знатимуть, що робити, і працюватимуть в тіні й надалі. До того ж, їм доведеться заплатити за останні три роки податок по 1,5 тис. грн за гектар”, — резюмував інсайдер.

 

 

Пропонуємо:

Транспортные перевозки зерновых резко сократились

Зерновые, зернобобовые, крупяные: уборка, экспорт, запасы

Близько 55% елеваторних потужностей України — це спадок радянських часів