З України в ЄС активно везуть олійні, і зокрема насіння ріпаку та соняшнику, повідомляють аналітики АПК-Інформ з посиланням на дані експертів Єврокомісії.

За період з початку 2022/23 МР (1 липня) по 12 березня ЄС закупив 5,7 млн. тонн ріпаку (+57% до аналогічного періоду сезоном раніше, тоді було імпортовано 3,6 млн. тонн). Зазначається, що обсяг постачання ріпаку з України сягнув 2,86 млн. тонн, доля України тут сягає 50% від загального імпорту.

Сезонно збільшується і обсяг експорту каноли з Австралії. Від початку 2022/23 МР імпорт цієї продукції досяг 2,3 млн. тонн (41,2%). Австралія навіть може обійти Україну та посісти перше місце за цією номенклатурою.

Імпорт соняшнику в країни ЄС у поточному сезоні досяг рекордного показника в 1,9 млн. тонн (+438% за рік), забезпечений поставками з України. Так, на імпорт української олійної припадає 87% від всіх поставок, або 1,66 млн. тонн. Це у 95 разів перевищує обсяги імпорту попереднього сезону (лише 17,5 тис. тонн). Україна у 2022/23 МР посіла перше місце серед експортерів соняшнику до Євросоюзу. Ситуація зумовлена тим, що Україна скоротила поставки продуктів переробки соняшнику до ЄС у поточному МР, а саме соняшникової олії – до 1 млн. тонн (-13% на рік).

 

 

Пропонуємо:

Український не ГМО ріпак став дорожчим

Цей рік в Україні буде багатим на овочі та олійні

Аналітик поділився прогнозом експорта соняшникової олії

Висоцький: Обсяг експорту може залишитись без змін, розмінування, олійні, податки, допомога