Цьогоріч обсяг агроекспорту з України може залишитись на рівні минулого року у понад $20 млрд, прогнозується такий самий обсяг засіяних площ, що і рік тому, заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«У минулорічному прогнозі не враховувалася частина деокупованих Миколаївської, Харківської та Херсонської областей. Уряд робить максимум заходів, щоб суттєва частина і цих областей, які ще треба оглянути й розмінувати, також була засіяна. Тому, можливо, у підсумку ми навіть вийдемо на трохи більші площі, ніж у минулому році», – заявив він.

Представник Мінагро згадав про розмінування: цей складний процес може бути довготривалим, близько півмільйона гектарів, або 2% загальних площ можуть на засіяти.

За прогнозом першого заступника міністра, аграрії сконцентруються на олійних, що призведе до часткового зниження валового виробництва зернових культур в Україні. Втім, Висоцький упевнений, що на внутрішній ринок це на вплине. Позаяк міжнародні ринки відчують, що “може підтримувати тренд на доволі дорогу сировину, високі світові ціни на зернові”.

«У Верховній Раді фіналізуються зміни до Податкового кодексу України, які мають дозволити звільнити аграріїв від сплати багатьох податків, які прив’язані до обробітку земель, на деокупованих територіях, а також там, де велися бойові дії. Сподіваюсь, що найближчого скликання депутати їх розглянуть.

Другий напрям – матеріальна допомога. Завдяки підтримці міжнародних партнерів зараз безкоштовно роздаємо насіння, мінеральні добрива – перш за все прифронтовим областям, щоб все-таки аграрії, фермери мали змогу на максимальній площі виконати посівні роботи», – підсумував Висоцький.

 

 

Пропонуємо:

Олійні активно постачаються з України до ЄС

Підсумки: обсяг імпорту перевищив експортний

Україна стала більше експортувати автодорогами

УКАБ звернувся до уряду про роз’яснення щодо законодавчих змін про експортне забезпечення