27 тисяч тонн української продовольчої пшениці вирушило до Ефіопії, про що повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у своєму Facebook.

Чиновник зазначив, що відвантаженого обсягу має вистачити на рік майже 100 тисячам осіб. Партнерами виступили Уряд Німеччини та Всесвітня Продовольча Програма під егідою ООН.

Кубраков вказав, що Україна здатна впливати на світову продовольчу ситуацію, і зокрема “може зупинити смерть від голоду у світі”. Він зазначив, що президент України Володимир Зеленський запропонував гуманітарну програму «Grain from Ukraine», яка полягає в прямих закупівлях розвиненими країнами українського зерна і подальшу його передачу до країн, які цього потребують. За координацію реалізації програми відповідає керівник ОП Андрій Єрмак.

«Гуманітарна програма «Grain from Ukraine» – це прямі валютні надходження до українського бюджету, збереження робочих місць та заробітних плат. Зрештою, підтримка обороноздатності країни. Союзники допомагають Україні боротися з російською агресією, Україна допомагає миру боротися із голодом. Коли ООН та Туреччина заявили, що готові протидіяти світовому дефіциту продовольства, з’явилася «Ініціатива безпечного експорту продовольства з українських портів». З серпня експортовано понад десять мільйонів тонн. Тепер разом з усім цивілізованим світом ми можемо надати допомогу тим, хто потребує її найбільше», — заявив Кубраков.

Представник відомства наголосив, що Україна споживає лише чверть врожаю, який збирає. Тож планувати посівну, збір врожаю та бронювати потужності для зберігання та обробки зернових українським аграріям допоможе наявність системних прямих закупівель.

 

 

Пропонуємо:

Зерно з України прибуло до Східної Африки

З наших портів вийшли кораблі з вантажем олії

До українських портів у черзі чекають більше 70 кораблів

Великобританія допоможе з ініціативою “Зерно з України”

У рамках Grain from Ukraine до Ефіопії прибув корабель із зерном

Мінінфраструктури України повідомило про кількість агропродукції

В одеському порту заблоковано корабель із багатотисячним вантажем зерна

ООН, Туреччина та Україна попередили росіян про рух кораблів «зерновим коридором»

За ініціативою «Зерно з України» заплановано обсяг експорту, залучено мільйони доларів