Харківське підприємство «Агрогеофізика» через замінування територій не може вести діяльність, у зв’язку з чим отримало компенсацію, про що The Ukrainian Farmer розповів власник дочірнього підприємства «Агрогеофізика» Ігор Мельник, інформує AgroTimes.

Він зазначив, що цьогоріч в агропідприємстві навіть не думали про весняну посівну та зокрема про кукурудзу: через заміновані поля збір пшениці став неможливим, хоча було засіяно 500 га. Попереднє розмінування провели представники «Укроборонпрому» і сапери, які пройшлися вздовж польових доріг, щоб отримати доступ і провести попереднє оцінювання, деякі міни розмінували.

«Але за попереднім оцінюванням, мені надали рахунок на 26 млн. гривень. Тому поки що перспектив по «Агрогеофізиці» немає. Єдиний шлях — оцінювання збитків і суди з російською федерацією щодо відшкодування втрат. Якби були б якісь державні дотаційні програми з розмінування, можна було б про щось казати. Адже 26 млн. гривень просто так з кишені не дістанеш. Тому, на жаль, не можемо замислюватися й над осінньою кампанією», – резюмував Мельник.

 

 

Пропонуємо:

Є, чим пишатися: трактор для розмінування та спасіння життя

Експерти підрахували збитки у сільському господарстві від війни

АПК: заявки на статус критично важливих підприємств можна подавати через ДАР

На розмінування земель сільськогосподарського призначення потрібні мільярди євро

У Conflict Observatory підрахували кількість знищених росіянами українських зерносховищ