Аграрний сектор отримав серйозний удар від російського вторгнення. Експерти KSE Агроцентру і Мінагрополітики підрахували прямі збитки та непрямі втрати у сільському господарстві, що вже сумарно перевищує $40 млрд.

Такі дані наводяться у матеріалі дослідника Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Романа Нейтера, підготованому для Економічної правди.

В Агроцентрі KSE інформують про викрадення або знищення 2,8 млн. тонн зернових і 1,2 млн. тонн олійних культур минулорічного врожаю на $1,87 млрд.

Окрім цього є рлшкоджені та знищені зерносховища сукупною місткістю 9,4 млн. тонн. Обсяг втрачених потужностей зберігання не враховує вцілілих зерносховищ, які придатні до функціонування, але залишаються недоступними через тимчасову окупацію.

Орієнтовна вартість ремонту пошкоджень та заміни зерносховищ наближається до $1,1 млрд. Тваринництво зараз втрачає поголівʼя через обстріли та неможливість продовжувати якісний догляд за тваринами в районах активних бойових дій. Внаслідок російської агресії загинуло майже 400 тис. бджолосімей, 95 тис. кіз та овець, 212 тис. великої рогатої худоби, 507 тис. свиней та майже 11,7 млн птахів.

Вартість втрачених сільськогосподарськими виробниками ресурсів тваринництва та бджільництва налічує близько $362 млн. На постраждалих територіях знищено понад 14,3 тис. га багаторічних насаджень на майже $349 млн.

До того ж окупанти знищували та привласнювали паливо, міндобрива та засоби захисту рослин на $95 млн. KSE Агроцентр і Мінагрополітики інформують, що усього агросектор зазнав від агресіїзбитків на $6,6 млрд. Ця сума складає 23% від усієї вартості активів українських господарств.

Непрямі втрати агросектору від війни аналітики оцінили у $34,25 млрд. Недоотримані доходи агровиробників у понад п’ять разів перевищують розмір фізичної шкоди. Тут варто пам’ятати і про людські втрати і про негативний вплив війни на низку бізнесів, на собівартість, куди закладається все, від енергоносіїв та палива на транспортування до оренди, від зниження рентабельності та потужностей виробництва до більш глобального негативного впливу на на економіку країни, на логістику, у тому числі на міжнародному рівні, де має місце значне та навмисне звуження експортних можливостей нашої країни.

 

 

Пропонуємо:

Презентовано інтерактивну мапу руйнувань АПК росіянами

В Мінагро підрахували збитки від російської агресії: експорт

Агресор знищив українську птахофабрику, багатомільйонні збитки

В Мінагро підрахували збитки вітчизняної рибної галузі від російської агресії

Підприємство «Агрогеофізика» отримало мільйони гривень за відсутність діяльності

В Україні відбито російські ракетні удари, втім енергооб’єкти пошкоджено, вірогідні подальші проблеми з водопостачанням