У лютому 2023 року Україна відправила на зовнішні ринки товарів на $3,32 млрд, а імпортувала – на $5,03 млрд, заявив заступник міністра економіки Тарас Качка.

У лютому-2023 відправлено на зовнішні ринки 9,1 млн. тонн товарів. Це на 1,2 млн. тонн перевищує показник січня, втім він менший вересня на 0,6 млн. тонн. У лютому 2022 року Україна експортувала 12,8 млн. тонн товарів.

«Вартість експорту у лютому склала $3,32 млрд. З вересня місяця спостерігаємо тенденцію повільного зменшення вартості експорту: $4,1 – $3,8 – $3,8 – $3,48 – $3,1 – $3,32 млрд. Причини зрозумілі – сповільнення зернового коридору і корекція цін на світовому ринку», – повідомив представник економічного відомства.

Найбільше Україна відправила на зовнішні ринки кукурудзи, соняшникової олії, пшениці, сої та залізної руди. Вартість імпорту у лютому склала $5,03 млрд.

«Утім це гарна новина, адже імпорт в умовах війни – це надійність постачань усього необхідного – палива, фармації, генераторів – усього, що нам потрібно витримати. Це також добрива для посівної», – резюмував заступник міністра.

 

 

Пропонуємо:

Україна значно скоротила імпорт сільгосптехніки

Аналітики констатують здорожчання імпортних огірків

Пугачов: країни ЄС – найбільш активні імпортери української агропродукції

Висоцький: Обсяг експорту може залишитись без змін, розмінування, олійні, податки, допомога