Агроновини з-за океану нині спричиняють у нас змішані відчуття. З одного боку ми розуміємо, що війну в нашій країні нині багато хто намагається використати на догоду своїм бізнес-інтересам. З іншого боку, проблеми певних країн з експортом зернових, вочевидь, змушують світових лідерів активніше шукати шляхи встановлення миру в Україні та розблокування зернового експорту з «хлібного кошика Європи».

Страйк аргентинських далекобійників, що транспортують зерно до річкових і морських портів, припинено. Власники вантажівок вимагали підвищення ставок фрахту, аби компенсувати зростання цін на пальне. Експортери заявляли, що збільшення ставок може паралізувати експорт зерна після того, як запаси зменшаться. У підсумку знайдено компроміс – невеличке підвищення. І нині рух поновлено, зокрема до портових терміналів прибуло більш як 4300 зерновозів. А в розпал збирання врожаю сої та кукурудзи ця кількість була близькою до нуля.

«Потік вантажівок повертається до норми», – підкреслив голова Палати портової та морської діяльності Гільєрмо Вейд.

За даними Зернової біржі Буенос-Айреса, станом на 20 квітня фермери зібрали більш як 15% посівної площі сої та понад 20% кукурудзи.

 

 

Пропонуємо:

Польща посилює судноплавну незалежність

Окупанти викрадають українську сільгосптехніку

Здорожчало пальне через складну логістику – Мінагро

Страйк в Іспанії може спровокувати блокаду продуктових постачань

Сольський провів переговори щодо налагодження українського агроекспорту через морські порти ЄС

Кожного дня Україна втрачає багато мільйонів доларів через блокаду портів. А якщо розблокують?