Аграрії Румунії заявили про намір 7 червня провести масштабну загальнонаціональну акцію протесту, повідомляє Альянс сільського господарства і співробітництва (ААС).

Страйк може відбутись у разі, якщо влада не заборонить транзит та імпорт зерна з України на рік, а саме з 15 червня 2023 року до 15 березня 2024 року.

«Як захід щодо захисту діяльності фермерів і агропродовольчого сектору ми просимо президента Клауса Йоганніса, прем’єр-міністра і президента PNL Ніколає Чуке, голову PSD Марселя Чолаку, міністра сільського господарства Петре Даеа представляти інтереси Румунії жорсткіше і вжити всіх юридичних кроків і дипломатичних заходів, які запроваджуються для заборони транзиту та імпорту сільгосппродукції з України в період з 15 червня 2023 року по 15 березня 2024 року», – йдеться у повідомленні.

В Альянсі підкреслюють, що місцевий агроринок «сильно порушений на шкоду румунським фермерам». Стверджують також, що цьогоріч більшість сільгоспвиробників країни будуть змушені позакривати власні ферми через високі витрати на вирощування сільгоспкультур, перспектива реалізації продукції за цінами, нижчими за собівартість, «навіть за хороших умов виробництва їх не врятує».

У зверненні АСС підкреслили, що сума в €10 млн. від Європейської комісії Румунії на пом’якшення збитків, є незначною.

«Ці кошти максимум можуть бути переспрямовані на відновлення, бодай частково, дорожньої інфраструктури, пошкодженої інтенсивним транзитом українських товарів», — упевнені в АСС.

Організації-члени Альянсу сільського господарства та співробітництва, Національна федерація PROAGRO, Ліга асоціацій сільськогосподарських виробників із Румунії, Спілка національного відділення кооперативів в овочевому секторі та Форум професійних фермерів і переробників із Румунії сумарно вирощують сільгоспкультури та займаються тваринництвом на більше ніж 4,7 млн. га. У його лавах понад 56,5% зайнятих в агросекторі та 20% у харчовій промисловості Румунії.

 

 

Пропонуємо:

Україна припинить возити зерно до Польщі

В країнах профіцит: забагато українського зерна

Зерно: польські фермери готові зіпсувати візит Зеленського до Варшави

Єврокомісія допоможе фермерам ЄС пережити кризу через українське зерно