Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль переконаний, що міжнародна спільнота має зробити все можливе для розблокування українських портів дипломатичними методами. Про це глава уряду заявив у інтерв’ю польському телеканалу TVP.INFO.

“Продовольчу кризу потрібно врегульовувати на дипломатичному рівні. Треба активніше підключити ООН, Світову організацію торгівлі, Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку та інші міжнародні інституції. Вони мають тиснути на росію, щоб розблокувати порти, дозволивши союзникам створити коридор і не тільки одноразово вивезти вже зібране зерно, а й дозволити Україні виконувати функції, пов’язані з постачанням сільськогосподарської продукції”, – заявив прем’єр.

Шмигаль вказав, що використання портів інших країн для транспортування збіжжя з України є дуже важливим питанням для країн Азії та Африки, які чекають на зерно, кукурудзу та інші продовольчі товари з України.

“В іншому разі світ чекає продовольча криза і зростання цін. Можливі також випадки, коли дехто не матиме доступу до достатніх обсягів їжі”, – наголосив голова уряду України.

Він також наголосив, що РФ є “терористом і воєнним злочинцем”, та що російська сторона здійснює геноцид українського народу, фінансує тероризм на території України, гібридні дії на території ЄС, провокує міграційну, продовольчу та енергетичні кризи, та “не знаходить кращих інструментів, ніж шантажувати Україну та Європу”.

Шмигаль нагадав, що Польща дуже швидко відреагувала на російську агресію проти України, і зокрема в організації транспортування товарів з України, українська сторона терміново отримала необхідні інструменти, пов’язані з транзитом у польських портах та портах інших країн. Окрім цього Шмигаль вказав, що Польща надає Україні дипломатичну підтримку, у тому числі, щодо наближення членства в ЄС, а також нагадав, що саме Польща стала однією з перших країн, яка надала Україні зброю.

 

 

Пропонуємо:

Насамперед – гарантія безпеки!

Призначено тимчасового главу АМПУ

Щоб розмінувати українські порти потрібно 10 днів

Шмигаль проаналізував втрати української економіки

В ЄС назвали блокаду українського зерна воєнним злочином

НАТО не має наміру деблокувати наші порти силовим методом

Макрон поспілкувався з королем про експорт та війну в Україні

Канада заявила про катастрофічний вплив російської агресії на світ

Зеленський розглядає можливість військового розблокування портів

Мінагро працює над організацією мобільних сховищ для збереження врожаю

Бізнес звернувся до міжнародної спільноти з проханням допомогти у розблокуванні українських портів