Кабінет міністрів схвалив євроінтеграційний законопроєкт, яким оновлюються правила у сфері питного водопостачання та водовідведення у відповідності до євростандартів, інформує Міністерство розвитку громад та територій.

“Мета законопроєкту — привести українське законодавство у сфері водопостачання та водовідведення у відповідність до стандартів Європейського Союзу. Це — частина зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС. Зокрема, документ враховує вимоги європейських директив, що стосуються очищення міських стічних вод і контролю якості питної води”, – повідомляє відомство.

Передбачаються зміни: можливість тимчасових відступів від нормативів якості питної води у разі відсутності альтернатив централізованого постачання та за умови безпеки для здоров’я населення. З ухваленням закону в Україні впроваджується ризик-орієнтований підхід до управління системами централізованого питного водопостачання, єдині правила приєднання до мереж централізованого водопостачання та водовідведення, визначається поняття “нецентралізоване водовідведення” та виведення його з переліку комунальних послуг.

Кабмін отримає повноваження затверджувати ключові порядки, зокрема щодо приєднання до мереж централізованого водопостачання, оцінки технічного стану об’єктів та можливості тимчасових відступів від вимог до якості питної води.

Центральний орган виконавчої влади, який формує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, зможе розробляти технічні методики щодо управління ризиками в системах водопостачання, врахування втрат енергоресурсів у тарифах та підготовки технічних умов для приєднання до мереж.