Елеватори мають зберігати темп роботи, це важливі підприємства, які забезпечують початковий ланцюжок продовольчої безпеки, висловили думку аналітики компанії G.R. Агро.

Фахівці наголошують, що має бути визначена ціна на зерно і продукти, маржинальність виробництва зерна на найближче майбутнє з урахуванням енергетичної кризи та подорожчання всіх складових ланцюга. У G.R. Agro розповіли, що на елеваторах вже у 2 етапи підвищували тарифи на сушіння, і вдруге – просто до рівня собівартості.

У компанії наголошують, що немає технічної можливості знайти спосіб економії газу, перехід сушарок на альтернативне паливо поки не здійснено, хоча системи опалення на альтернативні джерела вже переклали, що виправдало себе.

В G.R. Agro вказують, що зняття тоннопроцента вологості на елеваторах компанії цього сезону призводить до втрати 2,5-3 м3 газу на 1 тонні зернових, середня вологість кукурудзи цього сезону становить близько 20-22%, а соняшника 12-14%.

Як вказують експерти, найвищий рівень ціни на газ цього сезону, щоб елеватори не працювали у збиток, має бути на рівні 28 тис. грн /1 тис. м3 газу.

Група компаній G.R. Agro заснована у 2005 році у Канаді, в Онтаріо. В Україні компанія працює з 2010 року, оперує мережею елеваторів у Дніпропетровській та Запорізькій областях загальною потужністю 112 тис. тонн. Приоритетні культури у портфелі компанії – кукурудза, пшениця та соняшник.

 

 

Пропонуємо:

Близько 55% елеваторних потужностей України — це спадок радянських часів

Газ дешевше: Мінагрополітики пообіцяло підтримати виробників соціальної продукції