За минулий тиждень аграрії залучили 1 млрд. 110 млн. грн, кількість сільгоспвиробників – майже 400 чол.

Серед регіонів найбільше кредитів залучено Вінницькою – 98,2 млн. грн, Одеською – 100,5 млн. грн, Кіровоградською – 138,5 млн. грн та Київською – 239,7 млн. грн областями. За 2022-й рік майже 35 тис. аграріїв залучили кредитів на 75 млрд. грн.

За 2022-й рік кредитів залучено на 75 млрд. грн, кількість сільгоспвиробників, що отримали кошти – близько 35 тис. чол.

ТОП-5 областей за кредитами: Одещина (5 млрд. грн), Дніпропетровщина (5,3 млрд. грн), Кіровоградщина (7 млрд. грн), Вінниччина (7,7 млрд. грн), Київщина (11,5 млрд. грн).

Банківські установи, які надали аграріям найбільше: «ПриватБанк», «Райффайзен Банк», «Укргазбанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Креді Агріколь Банк», «ПУМБ».

За держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%» Фонд розвитку підприємництва (ФРП) уклав угоди про співробітництво з 44 банками. Про умови участі в програмах та уповноважені банки можна прочитати тут.

Раніше Уряд ухвалив рішення про надання фінансової підтримки мікро-, малому та середньому бізнесу, а також агропідприємствам на відновлення частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій виробничих потужностей.

Отримати кредит на відновлення виробничих потужностей можна під 9% до 5 років на суму до 60 млн. грн (без урахування раніше виданих кредитів за програмами держпідтримки). Виконання зобов’язань за такими кредитами частково (до 80%) забезпечуватиметься держгарантією.

Умови для отримання:

· виробничі потужності підприємства зруйновані повністю або частково, викрадені внаслідок війни чи окупації (що підтверджено документально);

· підприємство здійснювало господарську діяльність впродовж року до широкомасштабного наступу російської сторони (що підтверджено даними річної фінзвітності станом на 1.01.2022 р);

· відновлювальні виробничі потужності розташовані не ближче 50 км від зони бойових дій, не знаходяться під окупацією.

Агровиробники можуть подавати заявки на отримання держсубсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик та техдопомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Держагрореєстру.

Банки-кредитори:

АТ КБ «ПриватБанк»

АТ АБ «Укргазбанк»

АТ «Ощадбанк»

АТ «Укрексімбанк»

АТ «ПУМБ»

АТ «Прокредит Банк»

АТ «Райффайзен Банк»

АТ «ОТП Банк»

АТ «ТАСКОМБАНК»

АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»

АТ «Кредобанк»

АТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО»

АТ «БАНК АЛЬЯНС»

АТ «БАНК ВОСТОК»

ПАТ АБ «ПІВДЕННИЙ»

АТ АКБ «Львів»

АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ»

АТ «МТБ БАНК»

АТ «МІБ»

АТ «Комерційний Індустріальний Банк»

ПАТ «Кредитвест банк»

АТ «АГРОПРОСПЕРІС БАНК»

АТ «Полтава-Банк»

АТ «Банк «ГРАНТ»

АТ «Банк «УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ»

АТ «МетаБанк»

АТ «ПРАВЕКС БАНК»

АТ «УКРБУДІНВЕСТБАНК»

АТ «БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ»

АТ «А-БАНК»

 

 

Пропонуємо:

Аграріям довелося суттєво обмежити кредитні апетити

Наші сільгоспвиробники отримали мільярди пільгових кредитів

Найбільше державних аграрних кредитів залучила Київщина

Стало відомо, скільки на сьогодні залучено за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

Українські фермери звернулися до влади з проханням продовження дії пільгових кредитів