З’явилась інформація, що на рівні держави є намір ініціювати закриття дорадчих служб. Про це виданню ЗЕРНО розповів інсайдер.

«Річ у тім, що чимало дрібних, і навіть окремих середніх сільгоспвиробників взагалі не обізнані в юридичних справах, і вони гадки не мають, як оформити документи. Без дорадчих служб їм буде дуже складно», — зазначив інсайдер.

Він вказав, що така ініціатива може серйозно вдарити по всім дрібним та навіть середнім фермерам, які хочуть спокійно та прозоро працювати. А саме дорадництво було і буде важливим інструментом розвитку аграрної сфери економіки.

«Звичайно, все залежить від того, на кого держава зробила ставку. Якщо посадовці вирішили просто розпродати землю великим корпораціям — тоді все зрозуміло. Якщо ж ми хочемо розвивати власну країну, підтримувати вітчизняного виробника, то про середніх та дрібних фермерів, які прийшли на землю працювати, забувати не варто. Без них не може бути національної продовольчої безпеки», — резюмував співрозмовник.

Дорадчі служби виконують важливу місію поширення сільськогосподарських знань серед аграріїв, надають консультації з питань економіки, технологій, управління, маркетингу, обліку, податків, права, та екології, навчають теоретичним та практичним навичкам, поширюють та впроваджують сучасні тех­нології та новітні досягнення, працюють з молоддю. В більшості країн світу визнається, що саме від дорадчих служб залежить успіх розвитку аграрного сектору, покращення добробуту населення та розвиток сільських територій.

 

 

Пропонуємо:

Окремі зернотрейдери перекривають кисень сімейним господарствам — інсайдер

Експерт поділився прогнозом щодо потенціалу України за валовим виробництвом зерна

На сушінні, очищуванні, транспортуванні аграрії дуже багато втрачають — керівник компанії