Українська сторона взяла участь у тристоронній зустрічі з представниками Румунії та Європейської Комісії в межах ініціативи “Шляхи солідарності”. На меті заходу було зміцнення взаємодії в Дунайському регіоні, координація зусиль щодо розвитку транспортної інфраструктури.

Про це повідомляє Адміністрація морських портів України (АМПУ).

З української сторони участь у заході взяли голова АМПУ Олександр Семирга та його заступник В’ячеслав Харкавенко. Румунську сторону представляла генеральна директорка Адміністрації Нижнього Дунаю Анжела Стела Іван та посадовці Міністерства транспорту. До обговорення долучилися представники Дунайської Комісії і Єврокомісії на чолі з Аланом Бароном.

В результаті погоджено вдосконалити інформаційну платформу PRIMUS для ефективнішого обміну даними між українськими та румунськими портовими адміністраціями.

Обговорювалися заходи з безпеки судноплавства та розвиток логістичних можливостей регіону.

Учасники підтвердили наміри підготувати Меморандум про взаєморозуміння як основу для довгострокового партнерства.

“Дунайські порти стали ключовими логістичними воротами України до Європи. І тому важливо вже зараз розвивати та нарощувати системну, прозору та технологічну співпрацю з румунськими та європейськими партнерами”, – заявив Олександр Семирга.