Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль та міністр сільського господарства Чехії Марек Виборний підписали Меморандум про взаєморозуміння. На події були присутні прем’єр-міністри України та Чеської Республіки — Денис Шмигаль та Петро Фіала.

Про це повідомляє Мінагро.

Серед ключових напрямів нових можливостей, які надає документ:

підтримка України в процесі інтеграції до ЄС у сфері сільського господарства;

наближення українського аграрного законодавства до європейських норм;

розвиток тваринництва, рослинництва, аквакультури;

ветеринарний та фітосанітарний контроль;

безпека харчових продуктів;

обміни у сфері науки, освіти та інновацій;

посилення двосторонньої торгівлі агропродукцією.

Сторони домовилися про обмін досвідом, спільні дослідницькі проєкти, участь у виставках та ярмарках, про створення робочої групи, яка координуватиме реалізацію спільних ініціатив.

“Це не просто декларація намірів. Це чіткий сигнал: Україна рухається вперед — до сталого, конкурентного та європейського агросектору. І ми вдячні чеським партнерам за готовність бути частиною цього шляху”, – наголосив Віталій Коваль.