Впродовж трьох тижнів “Укрзалізниця” перевезла рекордні 2,25 млн. тонн зерна на зовнішні ринки. Це на 40,5% вище за показники серпня (1,6 млн. тонн), повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заступника директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерія Ткачова.

Більше перевезень стало через зростання необхідності транспортування агропродукції до трьох українських морпортів.

“Ми поставили черговий рекорд перевезення вантажів на експорт – 2,25 млн. тонн, і це тільки за 21 день вересня. Я думаю, що до кінця місяця ми зможемо досягти показника в 2,5 млн. тонн, можливо, постараємося перевезти до 3 млн. тонн”, – заявив Ткачов під час онлайн-наради з представниками галузі.

Для відвантажень до третіх країн у порти доставлено 1,516 тис. тонн агропродукції (за серпень: 795 тис. тонн), через наземні прикордонні переходи на західному кордоні перевезено 732 тис. тонн зерна (у серпні – 805 тис. тонн, -9%).

З початку вересня усього УЗ завантажила у вагони 1,89 млн. тонн зерновантажів (за серпень – 1,74 млн. тонн), або 27,5% загального обсягу за вказаний місяць у 6,32 млн. тонн (серпень: на експорт відвантажено 9,28 млн. тонн).

За 1-21 вересня середньодобове навантаження вагонів компанії склало близько 90 тис. тонн (у серпні – 56 тис. тонн), це рекордний показник з початку російської агресії. показників. 20 вересня у вагони було занурено рекордні за півроку 122 тис. тонн агропродукції, 21 вересня – 101,4 тис. тонн, 19 вересня – 112,8 тис. тонн, 18 вересня – 83,2 тис. тонн.

“Зараз значно зросло і навантаження по мережі, в останні дні ми вантажимо понад 100 тис. тонн на добу. Тобто навантаження по мережі зростає, і це все завдяки відкриттю нашого зернового коридору”, – заявив заступник директора.

За 21 день вересня “Укрзалізниця” перевезла через наземні прикордонні переходи та порти 89,7 тис. тонн соняшникової олії та 132,7 тис. тонн шротів.

За вказаний період середня добова обробка вагонів усіх видів на прикордонних переходах просіла на 6% – до 1,731 тис. вагонів порівняно з 1,848 тис. вагонів у середньому за серпень, передача вагонів-зерновозів становила 536 вагонів/доба, що на 14% більше за середні показники за серпень (469 вагонів-зерновозів на добу).

Найінтенсивніший рух вагонів відбувається через прикордонний перехід “Ізов” – 157 вагонів/доба, “Батєво” – 80 вагонів/доба, “Ягодин” – 48 вагонів/доба, “Вадул-Сірет” – 47 вагонів/доба.

 

 

Пропонуємо:

Зернова логістика в Україні стрімко здорожчала

Державна митна служба рапортує про обсяг експорту

Україна відправляє за кордон зерно нового врожаю

Укрзалізниця нагадує про експорт продукції з доданою вартістю

У вересні зросли зовнішні постачання української сільгосппродукції

АТ “Укрзалізниця” впровадила новації: розрахунок, вагони та зерновози

“Зернові коридори”: українське зерно кораблями повезли ще до кількох країн

Укрзалізниця планує онлайн-нараду з польськими та словацькими перевізниками

Обсяг зовнішніх постачань українського зерна дунайськими портами істотно збільшився

Українська та польська залізниці намагаються підвищити пропускну здатність прикордонних переходів