Зміни клімату змушують сільськогосподарську галузь адаптуватися та змінюватися, посіви пшениці повинні бути здатними протистояти новим погодним умовам і не відставати від споживчого попиту. Університет Каліфорнії в Девісі керуватиме п’ятирічним дослідницьким проєктом вартістю $15 млн. для прискорення селекції пшениці.

«Все менш стабільно», — сказав Хорхе Дубковський, професор рослинництва з Каліфорнійського університету в Девісі та керівник дослідження грантів у пресрелізі.

«Все змінюється, тому потрібно бути швидким. Потрібно вміти швидко адаптуватися».

Грант від Національного інституту харчових продуктів і сільського господарства USDA (NIFA) об’єднає селекціонерів пшениці та дослідників з 22 установ у 20 штатах, що дозволить проводити більш розширений аналіз та зменшувати кількість надлишків. Дослідники з Мексики та Великобританії також візьмуть участь у роботі.

«Селекційні культури майбутнього потребуватимуть нових ознак, селекційних платформ, створених для швидкої передачі ознак елітним сортам, координації зусиль по селекції в державних і приватних сферах, а також навчання нинішніх і майбутніх селекціонерів і дослідників», – йдеться у повідомленні NIFA.

Дослідники використовуватимуть молекулярні маркери та аналіз даних із багатьох установ, щоб визначити гени, які допомагають посівам пшениці пом’якшувати наслідки зміни клімату. Довести ці висновки допоможе селекція рослин.

«Ми можемо скористатися даними від кожного», — сказав він, — «Зробивши це, нам не потрібно дублювати зусилля».

Команда з Техасу використовуватиме зображення з дронів з кожної установи, щоб збирати інформацію про ріст рослин, використання води, рівень азоту та інші дані. Документуючи життєвий цикл рослин, дослідники визначать, які рослини найкраще живуть за певних умов.

«Використовуючи технології, ми можемо побачити більше, ніж наші людські можливості», – сказав Дубковський, – «Ви можете отримати величезну кількість інформації з кожного сорту рослин».

Генотипування також надасть уявлення про геноми рослин. Комбінація даних може допомогти прискорити процес селекції та підготувати посіви пшениці до мінливого середовища.

«Ми намагаємося вчасно вносити стійкі покращення», – сказав Дубковський.

 

*за інформацією з відкритих джерел

 

 

 

Пропонуємо:

США значно скоротили обсяги експорту пшениці

Аргентинська пшениця: потороча скорочення

NASA: кліматичні зміни вплинуть на пшеницю та кукурудзу

Українська пшениця цьогоріч: продовжується спад ціни

Індійська пшениця може замінити на світовому ринку українську

Світовий банк оцінив наслідки кліматичних змін для агросектору України

Вчені дізналися, як спроєктувати кореневу систему пшениці та ячменя для накопичення вуглецю у ґрунті

USDA оприлюднив більш оптимістичну оцінку стосовно глобального виробництва пшениці та валового збору й експорту українського ячменя