У Львові відбулося засідання українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, повідомляє Урядовий портал.
Українську делегацію очолювала віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, польську – міністр економічного розвитку і технологій Республіки Польща Кшиштоф Гетьман.
Головні теми обговорення: співробітництво у сферах торгівлі та інвестицій, енергетики, охорони навколишнього середовища, сільського господарства, транспорту та інфраструктури, у кредитному секторі та митній сфері, оборонної промисловості, ветеранської політики тощо.
Окрім цього на засіданні розглянули стан та умови реалізації проекту будівництва нафтопроводу Броди – Адамово, учасники підтвердили стратегічне значення Проєкту для зміцнення енергетичної безпеки України та Польщі, а також інших країн регіону.
За результатами засідання було досягнуто домовленості щодо модернізації пункту пропуску «Шегині».
Ірина Верещук подякувала присутнім за спільну роботу та висловила надію, що Комісія стане одним із майданчиків активізації співпраці між Україною та Республікою Польща.
“Впевнена, що всі домовленості, досягнуті за результатами нашого засідання, будуть впроваджені та матимуть значний вплив на подальший розвиток взаємовигідного економічного співробітництва між нашими країнами”, – резюмувала віце-прем’єр-міністр.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зустрівся з Міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Чеславом Сєкєрським. Це відбулося у рамках Дев’ятого засідання українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва. Сольський запропонував колезі наприкінці березня провести спільні міжміністерські переговори із залученням представників профільних аграрних асоціацій Польщі та України. Міністр наголосив, що такий формат роботи сприятиме налагодженню конструктивних відносин між аграріями України та Польщі.
Довідка
Очолювала делегацію віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. До складу української делегації увійшли: міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, заступник міністра економіки Тарас Качка, посол України в Польщі Василь Зварич, радник прем’єр-міністра Тарас Сиротинський. Окрім них – представники Мінреінтеграції, Мінекономіки, Міненерго, Мінінфраструктури, Мінагрополітики й інших державних інституцій та підприємств.
Делегацію Польщі очолив міністр економічного розвитку і технологій Республіки Польща Кшиштоф Гетьман. До складу польської делегації увійшли представники Польського агентства інвестицій і торгівлі, Польсько-української господарської палати, Bank Gospodarstwa Krajowego, Міністерства клімату та навколишнього середовища, Міністерства сільського господарства та розвитку села, Мінінфраструктури та інших державних органів Республіки Польща.
Пріоритетні теми засідання:
– торгівля та інвестиції;
– транспорт та енергетика;
– сільське господарство;
– митна і прикордонна співпраця;
– оборонна промисловість;
– взаємодія у санкційній роботі.
Пропонуємо:
Кабмін ухвалив рішення про компенсації на вітчизняну сільгосптехніку
Страйк на польсько-українському кордоні продовжується
В парламенті названо перелік програм з держпідтримки аграріїв
Вчені з’ясували, чому стиглі томати більш сприйнятливі до некротрофних патогенів, ніж незрілі
З березня стартує механізм морського страхування вантажів
