Єврокомісія позитивно оцінила відновлення роботи для вантажного транспорту пункту пропуску «Дорогуськ-Ягодин», важливішого пункту пропуску, йдеться в заяві єврокомісара з питань транспорту Адіни Велян, оприлюдненій на сайті Єврокомісії.
«Протягом останнього місяця Єврокомісія неодноразово спілкувалася безпосередньо з протестувальниками та органами польської влади та пропонувала конкретні заходи для полегшення процесу перетину кордону між Україною та Польщею. У той же час ми продовжуємо бути стурбовані тим, що інші три пункти пропуску на кордоні між Польщею та Україною продовжують бути заблокованими», – вказала єврокомісар.
Велян наполягає на необхідності для всіх співпрацювати з ЄК над впровадженням заходів, які підвищать ефективність на пунктах перетину кордону та забезпечать роботу Угоди про автомобільний транспорт між Україною та ЄС.
«Я хочу нагадати всім залученим сторонам про шкоду, яку завдають ці протести європейській економіці, ланцюгам постачання, іншим дорожнім операторам і Україні – країні, яка перебуває у стані війни. Решту пунктів пропуску необхідно негайно розблокувати», – підсумувала вона.
Нещодавно мер польської ґміни Дорогуськ Войцех Сава не дозволив перевізникам блокувати пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» на українсько-польському кордоні. Він послався на майну в значних розмірах, фінансові втрати підприємців.
«Протест торкнувся не лише водіїв. Втрачають підприємці, люди, які працюють, та інші соціальні групи, які не мають роботи — це вирішальний фактор», — сказав він .
Польські водії вже планують судитись та хочуть подавати нові заяви на протести у кількох місцях.
Частково відновлено пуск українських вантажівок і в Словаччині. Станом на ранок 14 грудня у пункті пропуску «Ужгород» на виїзд з України оформлено 28 вантажівок. 24 з цих авто пройшли всі види контролю на словацькій стороні.
Пропонуємо:
ЄС вимагає радикальних змін в українському сільському господарстві
ФАО: оцінка світової торгівлі зерном стала стриманішою
Російська воєнна агресія спричинила пошкодження найбільш цінних ґрунтів: вчора та сьогодні
Розмінування: скільки обстежено сільгоспугідь, дані
Зеленський: потіснили російський флот, запрацював свій морський коридор
