Щороку в Україні земельні ділянки дорожчатимуть, тому землевласникам не варто зараз поспішати з продажем, запевняє адвокатка й радниця із земельного законодавства Програми USAID Анна Федун, повідомляє Zemliak.com.

Вона упевнена, що згодом ті, хто хоче продати свої наділи, зможуть отримати за них вищу ціну.

«Нині законом встановлений мінімальний розмір вартості 1 га землі, що є не нижчим від нормативно-грошової оцінки. Так триватиме до 2030 року, а далі держава «відпустить» цей ринок», — пояснює пані Федун.

Радниця із земельного законодавства Програми USAID наголосила, що земля здорожчає з 2024 року, коли на ринок прийдуть юридичні особи.

Середня вартість гектара землі до кінця року становитиме близько 50 тис. грн, прогнозує міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко. Голова відомства також закликав не поспішати із продажем, та спрогнозував, що вартість землі зростатиме на 7-10% на рік. Зростатиме й орендна плата.

Нещодавно Держслужба геодезії, картографії та кадастру анонсувала створення спецпідрозділу, який  займатиметься оскарженням незаконних дій держреєстраторів. Це перші кроки в напрямі протидії рейдерству.

 

 

Пропонуємо:

Лещенко прогнозує зростання ціни землі

В Україні зареєстрували понад 29 тис. земельних угод

Скільки придбали землі: Мінагро повідомило нові дані

Скільки придбали землі: Мінагро оприлюднило нові дані

Скільки угод укладено: Мінагрополітики інформує про продаж землі