За 3 місяці зі старту ринку землі фінансові установи видали кредитів під заставу 584 га земель сільгосппризначення, повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Дзьоба.

Посадовець вказав, що банки охоче надають споживче кредитування під заставу землі, таких кредитів стало більше на 11,4%, кредити надають 5 банків. Загальний обсяг становить 56 млн. грн.

Як вказав Дзьоба, значна частина з кредитного обсягу – довгострокові кредити (41% від усіх коштів, виданих у вересні, на понад 5 років). За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України, на кредитування вплинули обмеження на ринку, відсутність юридичних осіб, що знижує ліквідність ділянок. На думку представника аграрного відомства, підвищення темпів кредитування можна очікувати через ухвалення Закону України «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві» та створення цього фонду. Посадовець вважає, що закон надасть кращий доступ до фінансування для малих сільгоспвиробників та збільшення кількості довгострокових кредитів терміном до 10 років.

 

 

 

Пропонуємо:

Зеленський підписав Закон про гарантування агрокредитів

За земельними угодами стежитимуть ще ретельніше

Мінагро повідомило, скільки зареєстровано земельних угод

Ринок землі запустили не для українців: підсумки та висновки

З 2024 року юридичні особи пропонуватимуть за землю більше