70 тисяч тонн продовольства вирушили «зерновим коридором» з Чорноморська, інформує Міністерство інфраструктури України.

Судно RAHMI YAGGI транспортує 5,3 тис. тонн вантажу до Туреччини, це майже 65 тис. тонн кукурудзи. Другий корабель, балкер-панамакс OCEAN LION доправить вантаж до Південної Кореї.

Від початку дії зернової угоди з українських портів, які понад 5 місяців були заблоковані Росією, вийшло 12 кораблів, завантажених українською продукцією.

У Мінагро у коментарі Фактам ICTV вказали на реакцію ринку, який досі швидко відреагував на часткове розблокування портів.

“Ми вже бачимо заявки на найближчі 2 тижні на не менше ніж 10 кораблів на вхід. Ми бачимо збільшення довіри від покупців, власників суден, фрахтувальників. Це має результати, буквально за тиждень суттєве падіння фрахту (оплата за перевезення, – Ред.) на 30-40-50%. Перші страхові компанії вже почали страхувати судна, і ставки вже почали знижуватися. Як результат, почали підніматися ціни на зерно, що для нас є надзвичайно важливим”, – заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Сольський.

Чиновник зазначив, що у разі, якщо РФ дотримуватиметься домовленостей і не буде робити провокації у Чорному морі, то найближчими місяцями Україна навіть може вийти на довоєнні темпи продекспорту.

Сольський каже, що у разі, якщо не буде погіршення військової ситуації, по портах вдасться вийти на об’єм 2-3 млн. тонн найближчими місяцями. На його переконання, це цілком реально.

За останні 5 місяців, коли морська логістика була заблокована, Україні вдалося підвищити рівень річкових перевезень: за липень альтернативними шляхами експортували 2 млн. 800 тис. тонн. У березні обсяг експорту склав тільки 200 тис. тонн.

Варто нагадати, що 22 липня в Стамбулі за посередництва ООН та Туреччини підписано Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів Одеса, Чорноморськ та Південний. 1 серпня з порту Одеси відправилося судно RAZONI, яке прибуло до Туреччини для проведення перевірки, а 8 серпня воно прибуло до порту Триполі в Лівані. На 9 серпня з українських портів вийшло вже 12 суден.

 

 

Пропонуємо:

Ще 4 кораблі з зерном вийшли з портів Великої Одеси

Порти відкрито: актуальний обсяг експорту зерна

Зерновим коридором відправили 17 млн. тонн агропродукції

З наших портів вийшло ще 8 кораблів з агровантажем

Україна продовжує нарощувати обсяг зовнішньої торгівлі

До семи країн прямують 12 суден з українським зерном

Ще 3 судна з продовольством вирушили з українських портів

Перший український корабель із зерном опинився біля берегів Туреччини

Національний перевізник запропонував везти зерно через Сербію та Чорногорію